Anasayfa Kariyer Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü 2018 Merak Edilenler!

Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü 2018 Merak Edilenler!

  • Bankacılık ve Sigortacılık İş İlanları için Takip Edebilirsiniz: Banka Personel Alımları
  • Bankacılık ve Sigortacılık Kariyer için Takip Edebilirsiniz: Kariyer
  • İnstagram Sayfamız için Takip Edebilirsiniz: Bankaciyim

Bu bölüm, özel ve devlet dairesine bağlı banka kuruluşlarına ve sigorta acentelerine nitelikli ve vasıflı elemanlar yetiştirmeyi amaçlar. Günümüzde bankacılığın önemini es geçmek olanaksızdır. Çünkü hemen hemen her insan en ufak bir ihtiyacında bile sıcak para ve kredi kartına gereksinim duyar. Dolayısıyla bankacılık ve sigortacılık sektörünün, fonksiyonunu giderek arttırması kaçınılmazdır.

Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü Dersleri

Bankacılık ve sigortacılık programında genellikle uygulama ağırlıklı derslere yer verilir.  Öğrenciler, temel iletişim becerileri, finansal muhasebe, ekonomi, işletme matematiği, genel muhasebe, bankacılık sistemi ve mevzuatı, sigortacılık, hukuk gibi dersler görürler.  Matematiğe ve sayısal hesaplara ilgili olmak tabi ki bu bölümü seçtiğimizde yararımıza olacaktır.

Rekabet ve daralan kar marjından ötürü meslek, yavaş yavaş itibarını kaybetmiş gibi gözükse de yine de herhangi bir banka kuruluşunda kariyer yapmak toplumsal çevreden saygınlık kazanmaya yetmektedir.

Sigortacılıkta da aynı şekilde durum bundan ibarettir. Hala daha pek çok insan sigorta kuruluşlarına belirli bir birikim sağlayarak, güven ve manevi rahatlık içinde hayatlarını sürdürmeyi tercih ediyorlar. Dolasıyla sigortacılık sektöründe de aynı bankacılıkta olduğu gibi müşteri yelpazesinin geniş ve kapsamlı olduğunu söylemek mümkün.

Bankacılık ve sigortacılık bölümü ön lisans mezunları ilk olarak çoğunlukla vezne ve çağrı merkezi pozisyonlarında görev edinirler kendilerine. Yıllar geçtikçe müşteri temsilcisi veya satış danışmanı, servis yetkilisi veya servis yetkili yardımcısı, uzman veya uzman yardımcısı, son olarak da müfettiş ya da müfettiş yardımcısı olabilirler.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

19 − one =

Mail Bültenimize Katılın

Mail bültenimize katılarak günlük içeriklerimizden anında haberdar olabilirsiniz.

Mail aboneliğinizin onaylanması için otomatik olarak size gönderilen formu onaylamanız gerekmektedir. Bilgileriniz iş ortaklarımız dahil, hiç kimseyle paylaşılmayacak olup, detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,580BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,218TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,553TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler