Ana SayfaKariyerBankacılık ve Sigortacılık Bölümü 2018 Merak Edilenler!

Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü 2018 Merak Edilenler!
B

-

  • Bankacılık ve Sigortacılık İş İlanları için Takip Edebilirsiniz: Banka Personel Alımları
  • Bankacılık ve Sigortacılık Kariyer için Takip Edebilirsiniz: Kariyer
  • İnstagram Sayfamız için Takip Edebilirsiniz: Bankaciyim

Bu bölüm, özel ve devlet dairesine bağlı banka kuruluşlarına ve sigorta acentelerine nitelikli ve vasıflı elemanlar yetiştirmeyi amaçlar. Günümüzde bankacılığın önemini es geçmek olanaksızdır. Çünkü hemen hemen her insan en ufak bir ihtiyacında bile sıcak para ve kredi kartına gereksinim duyar. Dolayısıyla bankacılık ve sigortacılık sektörünün, fonksiyonunu giderek arttırması kaçınılmazdır.

Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü Dersleri

Bankacılık ve sigortacılık programında genellikle uygulama ağırlıklı derslere yer verilir.  Öğrenciler, temel iletişim becerileri, finansal muhasebe, ekonomi, işletme matematiği, genel muhasebe, bankacılık sistemi ve mevzuatı, sigortacılık, hukuk gibi dersler görürler.  Matematiğe ve sayısal hesaplara ilgili olmak tabi ki bu bölümü seçtiğimizde yararımıza olacaktır.

Rekabet ve daralan kar marjından ötürü meslek, yavaş yavaş itibarını kaybetmiş gibi gözükse de yine de herhangi bir banka kuruluşunda kariyer yapmak toplumsal çevreden saygınlık kazanmaya yetmektedir.

Sigortacılıkta da aynı şekilde durum bundan ibarettir. Hala daha pek çok insan sigorta kuruluşlarına belirli bir birikim sağlayarak, güven ve manevi rahatlık içinde hayatlarını sürdürmeyi tercih ediyorlar. Dolasıyla sigortacılık sektöründe de aynı bankacılıkta olduğu gibi müşteri yelpazesinin geniş ve kapsamlı olduğunu söylemek mümkün.

Bankacılık ve sigortacılık bölümü ön lisans mezunları ilk olarak çoğunlukla vezne ve çağrı merkezi pozisyonlarında görev edinirler kendilerine. Yıllar geçtikçe müşteri temsilcisi veya satış danışmanı, servis yetkilisi veya servis yetkili yardımcısı, uzman veya uzman yardımcısı, son olarak da müfettiş ya da müfettiş yardımcısı olabilirler.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol