Vakıfbank mülakatlarına katılabilmek için öncelikle ilgili banka sınavını kazanmış olmak şart.

Daha sonrasında ise internet üzerinden verilen banka iş ilanlarına müteakip KPSS puanınızla birlikte başvuruyor, sıralamaya girerseniz tekrar sınava tabi tutuluyorsunuz.

Sınav listeleri açıklandıktan sonra bölge müdürlüklerinde mülakat gerçekleşiyor.

Sorular kolay, mülakat sohbet havasında geçiyor ama ölçtüklerinin iletişim beceriniz olduğunu anlıyorsunuz. Güler yüz ve kendini iyi ifade önemli.

Vakıfbank mülakatlarında genelde kişi değerlendirmesi tamamen gözlemlere dayalı olarak yapılmakta ve bu konuda herhangi bir komisyona bağlı kalınmamaktadır.

Mülakat süreci yaklaşık 30 dakika sürmektedir ve sorular genelde teknik açıdan cevap isteyen konulardır. Ve daha çok dikkat isteyen konulardan soru sorulmaktadır.

Bankalar ve diğer birçok kurum personelini daha yakından tanımak ve değerlendirmek adına bu tarz görüşmeleri yapmaktadır. Kurumun belirlediği sorular ve sınırlar dâhilinde görüşmeler gerçekleştirilerek ve bir puanlama yapılarak en yüksek puanı alandan başlayarak işe alımlar gerçekleştirilmektedir.

Buradan da anlaşılacağı üzere bankacılık sektörü oldukça donanımlı personellere alımı konusunda çok fazla itina göstermektedir.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın