İşletme Mezunları İş Olanakları ile ilgili yapılan araştırma sonuçlarını sizler için derledik.

İşletme mezunları kamu sektöründe ve özel sektörde olmak üzere çok geniş bir alanda çalışma imkânlarına sahiptir.

Bu bölümden mezun olanların sayısının oldukça fazla olması bu bölüm mezunları için bir dezavantaj oluştursa da yine de oldukça geniş iş olanaklarına sahiptir. Mal ve hizmet üretimi işi ile uğraşan şirketlerde denetleme veya yönetme gibi işler yapabilecekleri için iş bulma olanakları oldukça geniştir.

İşletme Mezunları İş Olanakları

Aynı zamanda işletme mezunları mali müşavirlik bürolarında çalışabilecekleri gibi mali müşavir olma hakkına da sahiptirler. Muhasebe müdürü, finansman müdürü, banka yöneticisi gibi mesleklere başvurma hakkına da sahiptirler. İşletme Mezunları İş Olanakları arasında pazarlama, satış, halkla ilişkiler gibi birçok farklı departmanda da yer alabilirler. Bunların yanı sıra işletme mezunları günümüzün en gözde mesleği olan bankacılık sektöründe de görev alabilmekteler.

Bu alanda görev almaları için yapmaları gereken banka iş ilanlarına bakarak kendi şartlarına uygun bir banka seçerek ve bankaların düzenlemiş olduğu banka sınavlarına iştirak edip bu sınavlardan başarı sağlayarak bu sektöre giriş yapabilirler.

İlk önce gişe görevlisi olarak görev alırlar ve daha sonra basamak basamak yükselme şansına sahip olmaktadırlar. Gişe departmanından banka müdürlüğüne oradan da genel müdürlüğe kadar yükselebilirler. Bir işletme mezunu olarak yapmamız gereken kendinize hedefler koymak, sadece hangi dalda kendinizi iyi hissedip başarılı olacağınıza karar vermek olacaktır. Bundan sonrasında her şey kendiliğinden gelir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

five × two =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.