Bankacıyım.Net

Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü Mezunları İş Olanakları

Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü Mezunları İş Olanakları

Bankacılık ve sigortacılık mezunlarının çalışabileceği alanlar, Bankacılık Sigortacılık bölümü sonrası hangi alanlarda çalışılabilir ? Bankacılık ve Sigortacılık mezunu iş olanakları ve detaylar

Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü eğitim süreci iki yıldan oluşmaktadır.

Bankacılık ve Sigortacılık Bölümüaçık öğretimden okumak isteyen öğrencilerin bir yılda üç oturum şeklinde sınavlara girmesi gerekmektedir.

Bu bölüm bankacılık ve sigortacılık alanında ihtiyaç duyulan donanımlı personel yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bu programda sigortacılık ve bankacılık alanlarının yanı sıra muhasebe ağırlıklı ve mevzuatla alakalı dersler de mevcuttur. Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü’nden mezun olan bireylerin sahip olacakları iş olanaklarının başında bankacılık gelmektedir.

Bankacılık mesleği günümüzün en gözde meslekleri arasında yer almaktadır. Uygun çalışma saatleri ve tatilleri rahat ve yorulmadan çalışma imkânı sağlar. Aynı zamanda terfi seçenekleri oldukça fazladır. Bu bölümden mezun olan bireylerin diğer bir iş olanağı ise kendilerine ait bir sigorta şirketi açabilmeleri ve ya sigortacının yanında çalışabilme imkânı bulmalarıdır.

Sigortacılık da bankacılık gibi günümüzün gözde meslekleri arasındadır. Sigortacılık mesleği de iş yapma potansiyeline bağlı olarak kazancı oldukça yüksek bir meslek halindedir. Aynı zamanda bu bölümden mezun olan bireyler 4 yıllık lisans bölümlerine dikey geçiş yapma hakkına da sahiptirler.

Durum böyle olunca da hem iki üniversite mezunu hem de farklı iş olanaklarına sahip olma imkânı sağlamış oluyor. Bankacılık sektörüne giriş yapabilmek için de her bankanın kendi mevzuatına uygun düzenlemiş olduğu banka sınavlarına girerek ve bu sınavlarda başarılı olmak gerekmektedir. Daha sonra banka iş ilanlarından kendimize uygun yerdeki bankaya başvuruda bulunabiliriz.

İlgili:  Bankada Kariyer Hedefi Ne Olmalı?
SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ


Sizin Görüşleriniz

Aşağıda yer alan form aracılığıyla görüş ve düşüncelerinizi bize bildirerek, tecrübelerinizden fayda sağlamamıza yardımcı olabilirsiniz.

Görüşlerinizi Bildirin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.