Anasayfa Kariyer Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü Mezunları İş Olanakları

Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü Mezunları İş Olanakları

Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü eğitim süreci iki yıldan oluşmaktadır.

Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü açık öğretimden okumak isteyen öğrencilerin bir yılda üç oturum şeklinde sınavlara girmesi gerekmektedir.

Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü Mezunları İş Olanakları

Bu bölüm bankacılık ve sigortacılık alanında ihtiyaç duyulan donanımlı personel yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bu programda sigortacılık ve bankacılık alanlarının yanı sıra muhasebe ağırlıklı ve mevzuatla alakalı dersler de mevcuttur. Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü’nden mezun olan bireylerin sahip olacakları iş olanaklarının başında bankacılık gelmektedir.

Bankacılık mesleği günümüzün en gözde meslekleri arasında yer almaktadır. Uygun çalışma saatleri ve tatilleri rahat ve yorulmadan çalışma imkânı sağlar. Aynı zamanda terfi seçenekleri oldukça fazladır. Bu bölümden mezun olan bireylerin diğer bir iş olanağı ise kendilerine ait bir sigorta şirketi açabilmeleri v ya sigortacının yanında çalışabilme imkânı bulmalarıdır.

Sigortacılık da bankacılık gibi günümüzün gözde meslekleri arasındadır. Sigortacılık mesleği de iş yapma potansiyeline bağlı olarak kazancı oldukça yüksek bir meslek halindedir. Aynı zamanda bu bölümden mezun olan bireyler 4 yıllık lisans bölümlerine dikey geçiş yapma hakkına da sahiptirler.

Durum böyle olunca da hem iki üniversite mezunu hem de farklı iş olanaklarına sahip olma imkânı sağlamış oluyor. Bankacılık sektörüne giriş yapabilmek için de her bankanın kendi mevzuatına uygun düzenlemiş olduğu banka sınavlarına girerek ve bu sınavlarda başarılı olmak gerekmektedir. Daha sonra banka iş ilanlarından kendimize uygun yerdeki bankaya başvuruda bulunabiliriz.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

3 × two =

Mail Bültenimize Katılın

Mail bültenimize katılarak günlük içeriklerimizden anında haberdar olabilirsiniz.

Mail aboneliğinizin onaylanması için otomatik olarak size gönderilen formu onaylamanız gerekmektedir. Bilgileriniz iş ortaklarımız dahil, hiç kimseyle paylaşılmayacak olup, detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,580BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,218TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,553TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler