Ana SayfaKariyerBankacılık ve Sigortacılık Bölümü Mezunları İş Olanakları

Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü Mezunları İş Olanakları
B

-

Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü eğitim süreci iki yıldan oluşmaktadır.

Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü açık öğretimden okumak isteyen öğrencilerin bir yılda üç oturum şeklinde sınavlara girmesi gerekmektedir.

Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü Mezunları İş Olanakları

Bu bölüm bankacılık ve sigortacılık alanında ihtiyaç duyulan donanımlı personel yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bu programda sigortacılık ve bankacılık alanlarının yanı sıra muhasebe ağırlıklı ve mevzuatla alakalı dersler de mevcuttur. Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü’nden mezun olan bireylerin sahip olacakları iş olanaklarının başında bankacılık gelmektedir.

Bankacılık mesleği günümüzün en gözde meslekleri arasında yer almaktadır. Uygun çalışma saatleri ve tatilleri rahat ve yorulmadan çalışma imkânı sağlar. Aynı zamanda terfi seçenekleri oldukça fazladır. Bu bölümden mezun olan bireylerin diğer bir iş olanağı ise kendilerine ait bir sigorta şirketi açabilmeleri v ya sigortacının yanında çalışabilme imkânı bulmalarıdır.

Sigortacılık da bankacılık gibi günümüzün gözde meslekleri arasındadır. Sigortacılık mesleği de iş yapma potansiyeline bağlı olarak kazancı oldukça yüksek bir meslek halindedir. Aynı zamanda bu bölümden mezun olan bireyler 4 yıllık lisans bölümlerine dikey geçiş yapma hakkına da sahiptirler.

Durum böyle olunca da hem iki üniversite mezunu hem de farklı iş olanaklarına sahip olma imkânı sağlamış oluyor. Bankacılık sektörüne giriş yapabilmek için de her bankanın kendi mevzuatına uygun düzenlemiş olduğu banka sınavlarına girerek ve bu sınavlarda başarılı olmak gerekmektedir. Daha sonra banka iş ilanlarından kendimize uygun yerdeki bankaya başvuruda bulunabiliriz.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol