Ana SayfaGündemBanka Operasyon Merkezleri

Banka Operasyon Merkezleri
B

-

Tüm dünyada ve ülkemizde yer alan bankalar her gün yüzlerce kişiye ait binlerce işlemi yapmaktadır. Bunun için şubeler,ATMler,internet bankacılığı servisleri ve müşteri hizmetleri canla başla hizmet vermektedir.

Elbette bu tüm işlerin olumlu şekilde sonuçlanmasının sağlanması için ortak bir sistemin varlığına ihtiyaç duyulmaktadır.

İşte burada devreye her bankanın kendine ait olan Banka Operasyon Merkezleri giriyor.

Gelin birlikte bu merkezlerin ne olduğunu ve ne işe yaradığını öğrenelim.

Bütün bankacılık işlemlerinin şube merkezli gerçekleştirilmesinin yarattığı maliyetler, konunun uzmanı kişilerden oluşan bir ekibin şubelerde bulundurulması zorunluluğundan  dolayı, bu işlemlerin bir merkezden yapılması durumuna göre çok daha yüksek olarak çıkmaktadır.

Bankacılık Merkezi Operasyon Birimi Otomasyonu, şubelerde gerçekleştirilen bankacılık işlemlerini merkezileştirme durumunu sağlayarak ; işlemlerin kontrollü yapılmasını ve doküman arşivinin elektronik ortamda oluşmasını sağlar. Bunu yaparken de gerekli olan insan sayısında yani maliyetlerde bir azalma sağlar.

Bu operasyon merkezi çalışanlarını, kendi çalışma gruplarına yönlendirilen ya da iletilen belgeleri takip etmeleri, indeksleme yapabilmelerini ve bu dokümanlar üzerine kısa ya da uzun fark etmeksizin çeşitli notlar eklemelerini sağlayan bir Belge İşleme Yazılımı vardır. Temel bankacılık işlerinde kullanılan çeşitli uygulamalar ve Belge İşleme Yazılımı, kullanıcı ekranını yarı yarıya paylaşır. Bu sayede, hem temel bankacılık işlemi gerçekleştirilir, hem de konuyla ilgili dokümanları da izlemek aynı  anda mümkün olur.

Bankacılık Merkezi Operasyon Birimi Otomasyonu Uygulaması, tüm bankacılık işlemlerinin aynı operasyon merkezinde gerçekleştirilebilmesi için gerekli altyapı ve üstyapı çözümlerini içerir. Yani bu işlemlerin kolaylıkla yapılması için gerekli olan tüm bilgi ve uygulamalar bu kısımda yer alır.

Bankacılık işlemlerinin tamamının bu sayede kolaylıkla yapılması hedeflenmektedir. Bu uygulamaların devamlılığına ve kullanımına özellikle önem verilmelidir.

 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol