Ekonomi Cameron Panama skandalına karışan medya devlerini ifşa etti

Cameron Panama skandalına karışan medya devlerini ifşa etti

Son Güncelleme:

Panama Belgeleri sonrası babasına ait off-shore şirketinde hisseleri olduğunu itiraf eden ve istifası istenen İngiltere Başbakanı David Cameron, Parlamento’nun alt kanadı Avam Kamarası’nda milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

“YASAL YOLLARLA PARA KAZANMA HAKKIM VAR”

Uluslararası vergi kaçakçılığıyla mücadele edileceğini söyleyen Cameron, “Ancak her bir İngiliz vatandaşının yasal yollardan para yapma hakkını korumalıyız” dedi. Cameron, ‘yasal yollarla para kazanma’ hakkını da savunup ‘yapay yollarla vergiyi düşürmenin ’ meşru şirketlerle karıştırılmaması gerektiğini söyledi.

“BBC VE GUARDİAN DA İŞİN İÇİNDE”

Diğer taraftan Cameron İngiliz yayın kurumu BBC, ülkenin önde gelen gazetelerinden The Guardian ve Londra’daki Islington Belediyesi ’nin de off-shore yatırım fonları olduğunu öne sürdü.

Cameron ayrıca Büyük Britanya’ya bağlı Cayman Adaları, Britanya Virgin Adaları ve Jersey gibi bazı ‘vergi cennetleri ’ yetkililerinin, İngiliz yetkililerle bilgi paylaşımında bulunacağını belirterek, vergi cennetlerine yönelik radikal kurallar getirileceğini söyledi.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,253BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,785TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,510TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler