Patentin Ticarileştirilmesi ve Ülke Ekonomisine Katkısı Paneli

TÜBİTAK- Martek ve Adres Patent ’in ortaklaşa düzenlediği ‘Patentin Ticarileştirilmesi ve Ülke Ekonomisine Katkısı’ konulu panel, 26 Nisan Fikri Mülkiyet Günü ve Patent Haftası etkinliği kapsamında 25 Nisan Pazartesi günü TÜBİTAK- Mam Enerji Enstitüsü Konferans Salon ’unda düzenlenecek. Etkinliğin açılış konuşmasını, Tübitak Martek Genel Müdürü Dr. Orhan Çömlek ve Adres Patent Yönetim Kurulu Başkanı Av. Ali Yüksel‘in yapacağı panelde; üniversite, sanayi, işadamları, dernekler, kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik ‘Patentin Ticarileştirmesi ve Ülke Ekonomisine Katkısı’ konuları hakkında fikir alışverişinde bulunulacak.

Akademisyen, kamu görevlileri, sektör temsilcileri, iş adamları ve uzmanların katılımıyla gerçekleşecek olan panelde; Tübitak Martek Genel Müdürü Dr. Orhan Çömlek; Konya Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Selçuk TTO Yöneticisi Yeliz Erenler; Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Akişmer TTM Müdürü Prof. Dr. Ayşe Boztosun; Adres Patent Yönetim Kurulu Üyesi Avrupa Patent ve Marka Vekili Av. Ali Çavuşoğlu ‘Patentin Ticarileştirilmesi ve Ülke Ekonomisine Katkısı’ konusunda konuşacak.

Panelin ardından 26 Nisan Fikri Mülkiyet Günü ve Patent Haftası etkinliği kapsamında Adres Patent ’in sosyal medya üzerinden yürüttüğü #TürkiyePatentSloganınıArıyor slogan yarışmasında dereceye giren ilk 3 slogan sahibine ödülleri verilecek.
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.