Yeni Mezun ve Öğrencilere Banka Kariyer Fırsatı

Üniversitelerin İşletme, İktisat, Maliye, Bankacılık, Sigortacılık, Muhasebe gibi bölümlerinde okumakta olan öğrenciler ve bu bölümlerden mezun olan adaylar için danışmanlık firmaları bankacılığa ilk adımınızı atabilmeniz için farklı pozisyon ve seviyelerde banka iş ilanları yayınlamaktadır.


Bu iş ilanları arasında daha çok deneyimsiz ve halen öğrenci olan veya henüz üniversite hayatını yeni bitirmiş olup iş arayış sürecine giren adayların tercih ettiği bankacılığın ilk adımı olarak varsayılan Gişe, Satış ve Çağrı Merkez gibi önemli bir o kadarda kariyer yolculuğunuzun başlagıcı olarak düşünülen bölümler bulunmaktadır.

Mevcut şartlarda bu özelliklere uygun adaylar için Türkiye’nin lider bankalarından birinde bankacılık hayatınıza ilk adımınızı atma şansı tanınmaktadır. Başvurular neticesinde adayların bir an evvel eğitim süreçleri tamamlanarak iş başı yapmakları hedeflenmektedir.


Banka personel alımlarında en çok dikkat çeken noktalardan biri de banka sınavları olarak göze çarpmaktadır. Çoğu deneyimsiz aday için bu banka sınavları yapılmaksızın istihdam edilen bölümlerde sizlere kariyer kapısını aralamaktadır.

Danışmanlık firmasının yayınlamış olduğu bankacılık alanında yeni iş fırsatı için detaylar şu şekilde belirtilemektedir;

Önlisans MYO ve/veya Lisans bölümlerinde öğrenciyseniz,
Önlisans ve/veya Lisans bölümlerinden mezunsanız,
Yaş aralığınız 20 ile 27 arasında ise,
Diksiyon ve Konuşama tarzınıza güveniyorsanız,
İyi derecede sözlü ifadelerde bulunabiliyor ve becerileriniz arasında ikna etmek var ise,
Çevreniz de sosyal kişiliğiniz açısından güçlü görülüyor, ve kendinizi başarılı hissediyorsanız,
Askerlik ilişiğiniz bulunmuyor yada en az 2 yıl ertelenmiş ise.

Yeni Mezun ve Öğrenci Bankacılık Kariyer ilanına aşağıdaki bağlantıyı kullanarak başvuruda bulunabilirsiniz.

http://www.kariyer.net/444-ik-insan-kaynaklari-danismanlik-hizm-ltd-sti/yeni-mezun-universitelilere-banka-kariyer-firsati-is-ilani-i1402000/

İlgili:  Türkiye Finans Katılım Bankası Yeni Personeller Arıyor!

3 YORUMLAR

  1. Selam. Ben 2 yıl bankacılık ve sigortacılık 2 yılda iktisat okuyup 4 yıla tamamladım. İşsizim. İş arıyorum. Gişe ve muhasebe illerimize talibim. Geri dönerseniz sevinirim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.