Ana SayfaGündemBanka Bireysel Müşteri Temsilciliği

Banka Bireysel Müşteri Temsilciliği
B

-

Her bankanın kendine özel iki çeşit müşteri temsilcisi vardır. Müşteri temsilcinin kısaca bir tanımını yapmak gerekirse; hizmette bulunulan müşterilerin yapılmasını istedikleri işlemleri eksiksiz ve hızlı bir şekilde yerine getirmek zorunda olan ve bunu bir sorumluluk olarak kabul eden, aynı zamanda bankaya yeni müşteriler kazandırmak için müşteri ziyaretlerinde bulunan kişiye denir.

Bankanın bireysel müşteri temsilcileri, işin genel çalışma kuralları doğrultusunda araç ve gereçlerin etkin bir şekilde kullanılmasını sağlayarak, mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak çalışması gerekir. Vadeli / Vadesiz mevduat hesabı açmak ve kapatmakta bireysel müşteri temsilcilerinin görevlerinden biridir. Bireysel müşteri temsilcileri bankaya gelen müşterilerin işlemlerini eksiksiz bir şekildir gerçekleştirmesi gerekir. Müşteri bilgilerinin doğruluğunu ve güncelliğini sağlamaları gerekmektedir. Ayrıca her işlem yaptıkları müşterilerinin bilgilerini bilgisayara kayıt ederek veri girişini sağlaması gerekir.

Bireysel müşteri hizmetlerine yapılmış olan her türlü talep ve işlemlerin ilgili olduğu çeşitli formlar bireysel müşteri temsilcileri tarafından kontrol edilir ve eksik belge varsa o tespit edilir. Bireysel müşteri temsilcileri aynı zamanda banka yararına olduğu için finans piyasasında yaşanan değişiklikleri ve bilgileri öğrenmek, sürekli olarak bu denge değişimlerini takip etmekle yükümlüdür. Banka bireysel müşteri temsilcileri karar verilen hedeflerin gerçekleştirilmesi için düzenli bir şekilde çalışarak, disiplinli ve sonuç odaklı çalışmalar yapması gerekir.

Bankaya gelen müşterilerin işlemler ile ilgili şikâyetlerini ve isteklerini dinleyerek bu sorunlar için çözüm bulması gerekmektedir.

Banka bireysel müşteri temsilcilerinin bu pozisyonda çalışabilmesi için belirli özelliklere sahip olması gerekmektedir. Öncelikle 4 yıllık ilgili bölümlerin üniversitesinden kesinlikle mezun olmuş olması gerekir. Bireysel müşteri temsilcisi olacak kişinin ikna kabiliyeti yüksek olmalı ve rekabetten hoşlanması gerekir. Sonuçta bankada çalışmak rekabet içinde çalışmak demektir.

 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol