Erdoğan babasıyla arasında geçen diyaloğu anlattı

0

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları;

Babama ‘Laz mıyız, Türk müyüz?’ diye sordum. Büyük dedem, babama ‘Müslümanım de geç demiş’. Mezhepçilik, ırkçılık, terör belasıyla karşı karşıyayız. Bizim tek dinimiz var İslam. Bizi birleştiren İslam. Biz İslam’ın bütünleştirici çatısı altında toplanacağız. ‘Gelin birlik olalım’ demenin anlamı bu.

BİZİ BİRLEŞTİREN İSLAM

Bizim tek dinimiz var İslam. Bizi birleştiren İslam. Biz İslam’ın bütünleştirici çatısı altında toplanacağız. ‘Gelin birlik olalım’ demenin anlamı bu.

Allah’tan başka hiç bir güce kul olmadık, olmayacağız. Bize şah damarından daha yakın sadece Rabbimizdir. Allah’a itaat şart. Ama arkasından peygamberlere itaat de emrediliyor.

“ALLAH’TAN BAŞKA HİÇBİR GÜCE KUL OLMADIK, OLMAYACAĞIZ”

Biz bu operasyonlara birliğimizi, huzurumuzu tesis etmek için devam edeceğiz. Allah’tan başka hiçbir güce kul olmadık, olmayacağız. Bize şah damarından daha yakın olan sadece Allah.

DAEŞ, Boko Haram, El Kaide’nin tüm zulümleri sadece Müslümanlara karşıdır. Bu örgütlerin İslam’a verdiği zararları, İslam düşmanları dahi verememiştir.

CİHAD DİRİLİŞTİR

Arif Nihat Asya’nın dediği gibi; ‘Ebu Leheb öldü’ diyorlar: Ebu Leheb ölmedi ya Muhammed, Ebu Cehil kıtalar dolaşıyor. Cihad diriliştir, hayat vermedir, ihya etmedir, inşa etmedir. Bugün bir cihattan söz edeceksek en büyük cihad, bu İslam düşmanlarının ortaya çıkmasını sağlayan cehalet ve fitne ile mücadele etmektir.”

 

 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın