Bankacı Adayları İçin Green Card Başvuruları

Amerika Birleşik Devletlerin de amerikan vatandaşı olmayanların yaşaması artık hayal olmaktan çıktı.

Yıllardır Amerikaya yerleşerek hedef ve ideallerini özgürlükler ülkesi Amerika da gerçekleştirmek isteyen ve ayrıca çalışarak kariyerini bu yönde şekillendirmek isteyen adaylara Amerika’da yaşama şansı tanınmaktadır.

Green Card sahibi olarak ABD de daimi oturum ve çalışma izni sahibi olacaksınız. (Permanent Resident Card) olarak da adlandırılan bu sürekli oturum izni için, kriterleri sağlayan adaylar arasında yapılacak çekiliş ile talihli adayların, ABD serüveni başlayacaktır. 

Ülkemiz de banka iş ilanları ve ayrıca genel iş ilanlarını takip eden, ancak bir türlü aradığı fırsatı bulamadığını düşünen adaylar için biçilmiş kaftan niteliğinde olan yurtdışı fırsatlarından biri olan Green Card başvuruları değerlendirilebilir.
ABD göçmen bürosu USCIS her yıl ABD de görev almak isteyen, adaylar için farklı ülkelerden eğitim düzeylerine bağlı olarak istihdamlar yaparak, parlak bir gelecek hayalleyen gençlere fırsatlar tanımaktadır.

Green Card her yıl ABD nin nüfüsünu çeşitlendirmek ve kaliteli nüfüsü arttırmak amacıyla düzenlnene bir çekiliştir, bu çekliş neticesinde başarı olan adaylar için ABD de ömür boyu geçerli olarak çalışma ve yaşam izni sağlanacaktır. 

Düzenlenen bu çeklişler, her yıl Ekim ve Kasım aylarında gerçekleştirilmektedir. Kazanan adaylara mektup ile detaylı bilgiler ve vize işlemleri için gerekli prosedürler bildirilmektedir.
Türk vatandaşlar içinde sunulan Green Card hizmeti ile yaş sınırlandırılması olmaksızın tüm adaylar başvurabilmektedirler, ancak eğitim düzeyine göre Önlisans ve Lisans mezunu adaylar şanslarını bir kademe daha arttırmış olacaklardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.