Önlisans ( 2 Yıllık MYO) Mezunu Banka Personel Alımları

Türkiye geneli 2 yıllık meslek yüksek okulu ( önlisans) mezunu bankacı adayları için yayınlanan banka iş ilanları duyuruları.

Günümüz de banka iş ilanlarına bakıldığında genellikle Lisans mezunu adayların daha yoğun tercih edildiği görülmektedir, ancak özellikle bankacılık sigortacılık veya muhasebe gibi 2. Yıllık önlisans mezunu adayların ayrıca, MYO mezunu olup lisans tamamlayan DGS ile 4 yıllık üniversitelere devam eden adaylar için de bankalar yeni iş ilanları yayınlamaktadır.

Önlisans mezunu banka iş ilanları daha çok bankaların farklı departmanlarında da değerlendirilebilemektedir. Örneğin günümüz şartlarında bankacılığın ilk adımı olarak varsayılan, banka çağrı merkezi – banka gişe yetkilisi – banka satış temsilcisi gibi pozsiyonla ile hem 2 yıllık üniversite öğrencisi adaylar hemde mezun adaylar değerlendirilebilmektedir. Bu pozisyonlar ile başlayacağınız banka iş hayatınız da ileriye yönelik olarak Lisans tamamladığınız takdirde, bankaların 4 yıllık üniversite mezunlarını istihdam ettiği pozsiyon ve görevlere geçebilmektesiniz.

Çağrı Merkezi gibi bir pozisyon Önlisans mezunu bir aday için bankacılık serüvenine çok kaliteli bir deneyim katmaktadır. Temel bankacılık ürünlerine tanımada, ayrıca bankacılığın genel bilgilerini öğrenmede benzersiz fırsat sunmaktadır. Bu pozisyonda çalışan bankacılar genel olarak 2 ile 3 sene görev aldıktan sonra bankaların farklı genel müdürlük, şube ağı veya operasyon birimlerine terfi edebilir ve kariyer rotasını değiştirebilmektedir.

İlgili:  QNB Finansbank, Pazarlama Departmanına Lisans Mezunu Personel Alımı Yapıyor!

Bankaların ayrıca düzenlemekte olduğu banka sınavları ile ilgili olarak da yayınlanan banka iş ilanları içerisinde Önlisans mezunlarının da katılabileceği belirtildiği takdirde, bu sınavlara dahil olabilemektesiniz. Düzenlenecek olan sınavlarda eğitim düzeyi sizden daha üstün veya aşağı da olan adaylar ile ilgili fark gözetilmeksizin başarı notunuz değerlendirilmekte ve banka mülakat süreçlerine dahil edilebilmektesiniz.

2 Yıllık banka alımları bu sene de daha önceki yıllarda olduğu gibi yayınlanmakta ve başvuran adaylar arasından süreçleri olumlu tamamlanan adaylar kurumsal yapıda hizmet veren tüm özel ve kamu bankalarında görev alabilemektedir.

Güncel Önlisans Mezunu Banka iş ilanları ve MYO öğrencisi veya mezun adayların değerlendirileceği pozisyonlara aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

http://www.yenibiris.com/meslek-yuksekokulu-mezunu-is-ilanlari

5 YORUMLAR

  1. Merhabalar..

    2014 Önlisans Turizm ve Otel İşletmeciliği mezunuyum. Açıköğretim işletme olarak eğitimime devam ediyorum. 5 ay Etstur da satış danışmanlığı yaptım. 6 ay bir organizasyon şirketinde Receptıonıstlık yaptım. Bankacılıkla ilgili bir geçmişim olmadı fakat hırslı ve çabuk öğrenen biriyim. Mailimi değerlendirmenizi rica ederim.

    Saygılarımla..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.