5 milyon hektar alanda toplulaştırma yapıldı

0

Türkiye tarımsal üretim alanlarında aşırı hissedarlıktan ve dağınık yerlerdeki parsellerin oluşu ekonomik olarak tarımsal faaliyetleri yapmaya olanak sağlamaya başladı. Bu durum ise tarımda kendi kendine yeten Türkiye’de tarım ürünleri fiyatlarının fahiş artışına neden oluyor.

5 YILDA 5 MİLYON HEKTARLIK TOPLULAŞTIRMA

Tarım Bakanlığı tarafından son 5 yılda 5 milyon hektara yakın toplulaştırma yapılırken, her yıl 1 milyon hektar hedefliyor.

Tarım Reformu Genel Müdürlüğü yetkilileri, “Bu kapsamda Türkiye genelinde 2010-2015 döneminde DSİ tarafından sulamaya açılacak alanlar başta olmak üzere, 4 milyon 982 bin 785 hektar alanda arazi toplulaştırma çalışması tamamlandı. Bu yıl için ise 2 milyon hektar alanda arazi toplulaştırma yapılması için çalışmalar sürüyor” tespiti yaptılar. Böylece bu yıl sonunda 7 milyon hektar tarım arazisi toplulaştırması yapılacak.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın