Ana Sayfa Gündem Gayrimenkul yatırımcısı İzmir'i tercih ediyor

Gayrimenkul yatırımcısı İzmir’i tercih ediyor

-

Konut fiyat artışında dünyada 6’ncı olan İzmir, Türkiye’de İstanbul’dan sonra konut fiyatı en çok artan il olmayı başardı. İngiliz emlak şirketi Knight Frank’ın küresel konut şehirler endeksinde 156 kentteki fiyat değişikliklerini hesapladığı rapora göre, Türkiye’de en çok artış yüzde 25’lik oranla İstanbul’da yaşandı.

İSTANBUL DÜNYA İKİNCİSİ OLDU

Dünya genelinde konut fiyatı artışı ortalamasının yüzde 4,4 olarak belirlendiği çalışmada, İzmir’deki artışın yüzde 16,5 olduğu belirlendi.

Artış oranlarına göre yapılan ilk 20 şehir sıralamasında İstanbul dünya 2’ncisi, İzmir ise dünya 6’ncısı olarak listedeki yerini aldı. Sıralamada Türkiye’deki son il olan Ankara ise yüzde 12,4’lük artışla listede 13. kent oldu.

“YATIRIMCI İZMİR’İ TERCİH EDİYOR”

İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, daha önce fiyat artışında İstanbul, Ankara, İzmir şeklinde olan sıralamanın, artık İstanbul, İzmir, Ankara şekline dönüştüğünü ifade etti. Bu değişikliğin çeşitli sebepleri bulunduğuna dikkati çeken Güleroğlu, “İstanbul’daki çok yüksek artış nedeniyle yatırımcı İzmir’e doğru kaydı. Son 2-3 yıldır Bayraklı ilçesi çevresinde yüksek katlı binalar yapıldı, Manhattan projeleri… Rakamı artıran kısım da o. 1+1 iş yeri 385 bin liradan başlıyor, 1 milyon liraya kadar gidebiliyor. Birçok rezidans tarzı yerler yapıldı. Buralar da 1,5 milyon gibi rakamlar konuşuluyor. Göç, nüfus artışı ve yeni arsa üretimindeki sebeplerin yanı sıra fiyatların artışı biraz da yeni yapılan rezidans tarzı yapılar” dedi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,609BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,430TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler