Ana Sayfa Gündem Bülent Ersoy uçak kemeri davasından beraat etti

Bülent Ersoy uçak kemeri davasından beraat etti

-

3 Ocak 2015 tarihinde saat 21.55 ’te Antalya- İstanbul seferini yapan uçakta emniyet kemerini bağlamamakta direnen Bülent Ersoy hakkında, uçuşu 40 dakika geciktirdiği iddiasıyla yolcular Cafer Dikici, Hasan Gencer ve Akın Özkan şikayetçi oldu. Ersoy hakkında, Antalya 18 ’inci Asliye Ceza Mahkemesi ’nde ’huzur ve sükunu ’ bozma suçundan 1 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Davanın ilk iki duruşmasına katılamaya, geçen hafta Antalya ’ya gelerek ifade veren Bülent Ersoy, suçlamaları kabul etmedi.

Davanın bugünkü karar duruşmasına katılan Bülent Ersoy ’un avukatı, müvekkilinin beraatını talep etti. Uçaktaki agresiflikten dolayı bizzat Bülent Ersoy ’un kendisinin polis çağırdığını söyleyen avukat, “Müvekkilim şikayetçiyken sanık durumuna düşmüştür. Müvekkilimin bir mağdura yönelik eylemi yoktur. Müvekkilimin uçak kemeriyle ilgili meşru bir mazereti de vardır. Ayrıca müvekkilim müştekilerden özür de dilemiştir” dedi.

BÜLENT ERSOY TEŞEKKÜR ETTİ

Yargılama sonucu mahkeme, sanığın atılı suçu işlediğine dair her türlü şüpheden uzak kesin ve inandırıcı delil bulunmadığı, suçun işlendiğinin sabit olmadığı anlaşıldığından Ersoy ’un beraatına karar verdi. Mahkeme, 1800 liralık vekalet ücretinin de Hazine ’den alınıp sanığa verilmesine hükmetti. Şikayetçilerden Akın Özkan ’ın avukatı kararı temyiz edeceklerini söyledi. Duruşma sonrası avukat Mustafa Işık, Bülent Ersoy ’u arayıp beraat kararını bildirdi. Karara sevinen Bülent Ersoy, teşekkür etti. Avukatı gazetecilere yaptığı açıklamada, müştekilerden bazılarının tazminat beklentisiyle şikayetçi olduğunu ileri sürdü.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,616BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,430TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler