ABD’de böcek ilacı yüzünden bir ev havaya uçtu

0

KAPILARI KAPATINCA KENDİLERİ BOĞULACAKTI

ABD, New Jersey’de evlerini hamam böcekleri basan bir aile, çareyi ülkemizde de satılan ünlü bir böcek ilacı firmasına güvenmekte buldu. Bütün evi itinayla ilaçlayan aile bu konudaki tecrübesizliklerinin tam anlamıyla kurbanı oldu. Kendileri içerideyken ilaçlama yapan aile üyeleri ilacın etkili olmasın sıkı sıkıya kapattıkları pencereler sebebiyle, ilaçtan hamam böceklerinden önce etkilendi.

PENCEREYİ AÇIP NEFES ALMAK İSTEDİLER

Baş dönmesi ve baş ağrısı yaşayan 3 kişilik aile, pencereyi aralayıp biraz nefes almak isteyince olanlar oldu.

EV HAVAYA UÇTU

Bir anda yaşanan patlamayla enkaza dönen evde ağır yaralanan aile fertleri hastaneye kaldırıldı.

BÖCEK İLACI VE OKSİJEN TEPKİMEYE GİRDİ

Ne olduğunu anlayamadan ufak çaplı bir yangının içinde kendisini bulan ailenin başına gelenleri, olaya müdahale eden The Asbury Park İtfaiyesi sözcüsü Garrett Giberson şöyle anlattı; “Yaşanan durum tamamen kimyasal bir tepkime. Evde gündelik hayatlarına devam ederken ilaçlama yapmışlar ve içeride biriken yoğun miktardaki böcek ilacı oksijenle birleştiğinde, herhangi bir cihazdan çıkabilecek pilot ışıkla etkileşime geçmiş. Böyle bir durumda patlama olmaması imkansız zaten.”

AİLE HASTANEDE, HAMAM BÖCEKLERİNE BİR ŞEY OLMADI

Aile fertlerinin tedavisi devam ederken, evdeki hamam böceklerinin patlamadan etkilenmedikleri ve hayatta oldukları görüldü. Beyinleri ayaklarında olan Hamam böcekleri, yaklaşık 300 milyon yıldır dünya üzerinde yaşamakta. Bazı türleri hiçbir şey yemeden 1 ay aktif yaşayabiliyor ve sadece posta pulu arkasındaki zamkla beslenerek hayatta kalabiliyor. Kimyasal ve nükleer saldırılara, radyasyona insana kıyasla 6 ile 15 kat daha dayanıklı olan Hamam böcekleri başsız bir şekilde açlıktan ölene kadar yaşayabiliyor.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın