Ana Sayfa Gündem Başbakan Davutoğlu'ndan gündeme dair açıklamalar

Başbakan Davutoğlu’ndan gündeme dair açıklamalar

-

OPERASYONLAR DEVAM EDECEK

Çözüm sürecine dönüleceğine ilişkin ortaya atılan iddiaları değerlendiren Başbakan, “Silahlar bütünüyle terk edilip, magmaya gömülene kadar operasyonları devam ettireceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Kimse operasyonların durması gibi bir beklenti içinde olmamalıdır.” dedi.

“KARARLILIĞIMIZI ANLAYAMADILAR”

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıklamalarından satır başları;

15 Temmuz ’u HDP yöneticilerinin iyi hatırlaması lazım. 15 Temmuz ’da Cumhurbaşkanımızın görevlendirmesiyle CHP, MHP ve HDP ’ye gittim. Orada HDP ’lilere, “Yaptığınız işleri yakından biliyoruz, ateşle oynuyorsunuz” dedim. O günlerde, silahlı mücadele, ayaklanma çağrısı yapıyorlardı. “Bunları yapmayın, meşru bir siyasi parti gibi davranın” dedim, Bir hafta içinde Suruç ve Ceylanpınar saldırısı yapıldı. O zaman yanlış hesap yaptılar. Kararlılığımızı anlayamadılar.

“HİÇBİR ŞEKİLDE DURMAYACAKSINIZ DEDİM”

Devlet aklı bu konularda sabırla davranır ama bir kez işlemeye başladı mı, o iradenin sarsılmaz olması lazım. Daha sonra operasyonlar başlayınca, bunun 1 Kasım seçimleri için yapıldığını söylediler. Seçimin üzerinden bir gün geçmeden, güvenlik toplantısı yaptım. Güvenlik birimlerine, “23 Temmuz ’daki direktif geçerlidir, Hiçbir şekilde durmayacaksınız” dedim. Zannediyorlar ki, dil değişimi ile bizim irademizde yumuşama olur, hayır. Silahları terk edecekler, tümüyle terör son bulacak. Türkiye ’de, parlamentoda her şey konuşulur. Hatayı anladılar, günaydın!

“ERTUĞRUL KÜRKÇÜ’YE DE SÖYLEDİM”

Parlamentoda ne istiyorsun da konuşamıyorsun, bugün Ertuğrul Kürkçü ’ye de söyledim, niye silah ele alınıyor? Siyasi faaliyetlerde herkes özgürdür ama silahlı hiçbir unsura kesinlikle herhangi bir alan tanınamaz.

“HENDEK SİYASETİ YANLIŞTI DİYORLAR, GÜNAYDIN”

Bunlar şimdi hatalarını anladıklarını ifade ediyorlar, Hendek siyaseti yanlıştı diyorlar. Günaydın! Biz bunu kendilerine daha önce çok anlattık. Bırakacaklar silahı. Bunun karşılığında operasyonlar dursun demenin de anlamı yok. Böyle netice alınmaz. Terörle mücadele, tek bir terörist kalmayıncaya kadar sürer.”

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,610BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,428TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler