Ana Sayfa Gündem Nişantaşı Üniversitesi Gazetecilik Bölümü

Nişantaşı Üniversitesi Gazetecilik Bölümü

-

İletişim teknolojilerindeki gelişmelerle medya içeriklerinin dijitalleşmesi gazetecilik mesleğini büyük oranda değişime uğrattı. Haberin seçiminden hazırlanmasına kadar her aşamasında yeni araç ve yöntemler kullanılıyor. Yakın gelecekte gazeteciliğin ne gibi değişimlere sahne olacağı akademik çevrelerde yoğun olarak tartışılıyor. Bu tartışmaları akademisyenlerin, meslek profesyonellerinin ve öğrencilerin birlikte değerlendireceği bir platforma taşımayı amaçlayan Nişantaşı Üniversitesi Gazetecilik Bölümü, geleceğin gazetecilerine çağın gereklerine uygun bir rota çizmekte yol gösterici olmayı hedefliyor.

GAZETECİLİK EĞİTİMİNİN DİJİTAL ÇAĞA UYARLANMASI HEDEFLENİYOR
Gazetecilik dijital bir dönüşüm yaşarken, gazetecilik eğitiminin de bu hızlı değişime ayak uydurması gerektiği fikrinden yola çıkılarak planlanan Uluslararası Dijital Çağda Gazetecilik ve Gazetecilik Eğitimi Sempozyumu, Avrupa ’nın en prestijli üniversitelerinden akademisyenleri, Türkiye ’deki akademisyenlerle bir araya getirerek gazetecilik için yeni bir eğitim anlayışının gelişmesine öncülük yapmayı hedefliyor. Londra Şehir Üniversitesi ’nden Prof. Dr. Jane Singer ve Finlandiya Jyvaskyla Üniversitesi ’nden Doç. Dr. Turo Uskali sunumlarını dijital ortamda çevrimiçi olarak yapacaklar.

SEMPOZYUM İNTERNETTEN İZLENEBİLECEK
Youtube aracılığıyla canlı olarak yayınlanacak sempozyumu 28 Nisan 2016 Perşembe günü Nisantasi University International Week on Journalism Facebook sayfasından ve @nugazetecilik Twitter hesabından takip etmek mümkün. Sempozyuma katılım ücretsiz ve konferans salonunun kapasitesi ile sınırlı.
 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,610BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,428TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler