Ana Sayfa Gündem İzmirli anarşistler açıklama yaptı

İzmirli anarşistler açıklama yaptı

-

Grup yaptığı açıklamada, “polisin kontrol noktasındaki üst aramasına karşılık refleksif olarak kıyafetlerini çıkarıp alana bedenlerini aratmadan girdiklerini ve güvenlik noktasında bunun reddedildiğini” bildirdi.

“POLİSİN GÜVENLİĞİ SAĞLAYAMAYACAĞIMIZA İNANMADIK”

Grup, yapılan bu eylemin sebebini “Ankara, Amed ve Suruç katliamlarında da polisin güvenliği sağlayamadığını ve bunun gerçekleştirdikleri eylemin sebebi olduklarını” belirtti.

Grup, açıklamasına şu şekilde devam etti:

Biz, orada yalnızca kıyafetlerimizi değil, sistemin bizi giymeye mecbur bıraktığı, etnik, dini, cinsel, biyolojik ve daha birçok kimliğimizi de çıkarttık. Medyanın bu eylemliliği kafası bozuk birkaç gencin işi olarak göstermesi bizi bu açıklamayı yapmaya itmiştir. Arkadaşlarımızın görüntülerinin teşhir edilerek hedef gösterilmesini de etik bulmuyoruz. Bundan sonra da bugünkü tavrımız değişmeyecektir. Polis elini bedenimden çek.”

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,548BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
22TakipçilerTakip Et
2,424TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler