Ana SayfaSağlıkÜniversitelilerden Kızılay’a kan bağışı…

Üniversitelilerden Kızılay’a kan bağışı…

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu yıl ikinci kez düzenlenen ve İstanbul Gelişim Üniversitesi ile Türk Kızılay Kulübü ’nün katkılarıyla hayata geçen ’Kardeşlik Kanımızda Var ’ ’ adlı sosyal sorumluluk projesi ile gençler 2 gün boyunca kan bekleyenlere umut olacak. İlk günü İstanbul Gelişim Üniversitesi Rektörlük binasında gerçekleştirilen etkinliğin bugünkü durağı ise üniversitenin Meslek Yüksek Okulu olacak.

‘ ’ÖĞRENCİLERİMİZDE KAN BAĞIŞI BİLİNCİ OLUŞTURMAYI AMAÇLIYORUZ ’ ’
Üniversite olarak her yıl Kızılay ’ın kan bağışı kampanyasını desteklediklerini ifade eden İstanbul Gelişim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhan Aykaç, ‘ ’Geçen sene Kızılay ’dan okulumuza gelen arkadaşlar üniversitemizin kan bağışı anlamında İstanbul ’da birinci olduğunu söylemişlerdi. Bu sene de bu rekorumuza yakın bir rakama ulaşmak istiyoruz. Öğrencilerimizde kan verme bilincinin oluşması ve Kızılay ’ın faaliyetlerini destekliyor olmaları bizim için çok önemli. Milli kuruluşumuz olan Kızılay ’ı her şekilde desteklememiz gerekiyor ’ ’ diye konuştu.

‘ ’HER VATANDAŞI KAN BAĞIŞINA DAVET EDİYORUM ’ ’
Etkinliğin Kızılay ayağı temsilcisi Kızılay Başakşehir Kan Bağışı Merkezi ’nden Dr. Zülfü Akşit ise şunları söyledi: ‘ ’Bu etkinlik dahilinde ortalama 90 ünite kan bağışı hedefimiz var. İlk günde 50 üniteye yakın kan bağışı yapılmış durumda. Kan bağışına genellikle kadınların katılımı az olurdu. Ancak bu etkinlikte bu oran da gayet iyi, kadın erkek oranları hemen hemen eşit durumda. Şu an için gidişattan memnunuz. ’ ’
Kanın üretilebilen bir şey olmadığına dikkat çeken Dr. Zülfü Akşit, ‘ ’Hastanelerde kan ihtiyacı olan hastalara sadece bizim bağışlarımız yoluyla kan gidiyor. Bu hastaları mağdur etmemek için, kendimizi mağdur etmemek için her vatandaşı kan bağışına davet ediyorum ’ ’ dedi.
   

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.