Ana SayfaSağlıkÜniversitelilerden Kızılay’a kan bağışı…

Üniversitelilerden Kızılay’a kan bağışı…

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Bu yıl ikinci kez düzenlenen ve İstanbul Gelişim Üniversitesi ile Türk Kızılay Kulübü ’nün katkılarıyla hayata geçen ’Kardeşlik Kanımızda Var ’ ’ adlı sosyal sorumluluk projesi ile gençler 2 gün boyunca kan bekleyenlere umut olacak. İlk günü İstanbul Gelişim Üniversitesi Rektörlük binasında gerçekleştirilen etkinliğin bugünkü durağı ise üniversitenin Meslek Yüksek Okulu olacak.

  ‘ ’ÖĞRENCİLERİMİZDE KAN BAĞIŞI BİLİNCİ OLUŞTURMAYI AMAÇLIYORUZ ’ ’
  Üniversite olarak her yıl Kızılay ’ın kan bağışı kampanyasını desteklediklerini ifade eden İstanbul Gelişim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhan Aykaç, ‘ ’Geçen sene Kızılay ’dan okulumuza gelen arkadaşlar üniversitemizin kan bağışı anlamında İstanbul ’da birinci olduğunu söylemişlerdi. Bu sene de bu rekorumuza yakın bir rakama ulaşmak istiyoruz. Öğrencilerimizde kan verme bilincinin oluşması ve Kızılay ’ın faaliyetlerini destekliyor olmaları bizim için çok önemli. Milli kuruluşumuz olan Kızılay ’ı her şekilde desteklememiz gerekiyor ’ ’ diye konuştu.

  ‘ ’HER VATANDAŞI KAN BAĞIŞINA DAVET EDİYORUM ’ ’
  Etkinliğin Kızılay ayağı temsilcisi Kızılay Başakşehir Kan Bağışı Merkezi ’nden Dr. Zülfü Akşit ise şunları söyledi: ‘ ’Bu etkinlik dahilinde ortalama 90 ünite kan bağışı hedefimiz var. İlk günde 50 üniteye yakın kan bağışı yapılmış durumda. Kan bağışına genellikle kadınların katılımı az olurdu. Ancak bu etkinlikte bu oran da gayet iyi, kadın erkek oranları hemen hemen eşit durumda. Şu an için gidişattan memnunuz. ’ ’
  Kanın üretilebilen bir şey olmadığına dikkat çeken Dr. Zülfü Akşit, ‘ ’Hastanelerde kan ihtiyacı olan hastalara sadece bizim bağışlarımız yoluyla kan gidiyor. Bu hastaları mağdur etmemek için, kendimizi mağdur etmemek için her vatandaşı kan bağışına davet ediyorum ’ ’ dedi.
     

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,248TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

  Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

  Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

  Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

  Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

  Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

  BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

  QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

  QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

  Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

  Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.