Ana SayfaSağlıkSaç ekiminde başarıyı etkileyen faktörler

Saç ekiminde başarıyı etkileyen faktörler

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Hair Estetik Turkey Saç Ekim Merkezinden Saç Ekim Koordinatorü Engin Sönmez, günümüzde saç ekim teknikleri iki farklı başlık altında incelendiğini belirterek,”Bunlar FUT ve FUE teknikleri olmaktadır. FUT ile FUE yöntemlerinin arasındaki tek fark kök alımıdır. Diğer tüm aşamalar aynıdır. FUT saç Ekim tekniği eski bir yöntem olmakla beraber günümüzde kullanım oranı oldukça azalmıştır” dedi.

FUE ’de enseden saç alınan bölgede hiçbir iz kalmadığını anlatan Saç Ekim Koordinatorü Engin Sönmez, “Ekim yapılan bölgede de her iki teknikle de iz kalmamakta ekilen saçlar ile kendi saçlarınız arasında hiçbir fark olmamaktadır. İyi bir saç ekimi nasıl olmalı sorusuna en iyi cevap ”En iyi ekim yapılmış saç, ekildiği belli olmayan saçtır” Etkili ve sorunsuz bir saç ekimi için bugün kullanılan en avantajlı yöntem FUE saç ekim tekniği olmaktadır” diye konuştu.

SAÇ EKİMİNİN BAŞARISINI ETKİLEYEN FAKTÖRLER NELERDİR?
Saç Ekim Koordinatorü Engin Sönmez, saç ekiminin başarısını etkileyen faktörler konusunda ise şunları söyledi; “Saç ekimini yapacak olan tüm ekibin tecrübesi (plst. cerrah, doktor, sağlık personeli) Referansları; Size daha önce saç ekimi yapmış oldukları kişilerin telefonunu verebiliyorlar mı? Size öncesi ve sonrası fotoğraflar gösterebiliyorlar mı? Size saç ekimi hizmeti sunacak olan yerin kurumsal olup olmadığı? Size saç ekimi hizmeti sunulacak olan kurum ya da hastane hakkında bilginiz var mı? Ekim yapılmış olan saç belli olur mu?

Özellikle saç köklerinin yerleştirileceği kanallar girintili çıkıntılı ve yönleri de kişinin daha önceki saçlarının çıkış yönü doğrultusunda açılmış ise ekilen saç belli olmaz. Size hizmet sunacak olan kurumun medyadaki gücü nedir? Sık sık kurumun reklamlarını ve farklı doktorlarını görsel ya da yazılı medyada görüyor musunuz ya da tek bir doktorun her zaman aynı konuyu noktası, virgülüne tekrarladığını mı görüyorsunuz?

Kurumun doktorları ile görüşmeniz sırasında size ayrıntılı bilgi ile birlikte saç analiziniz ve gerekirse kan tahlilleriniz yapılıyor mu?

Saç ekimi için aradığınız kurumun çalışanı telefona çıkıyor, görüşmenize katılıyor ve daha sonra da operasyonunuza giriyor ise – yani kurumun toplam çalışanı 2 ya da 3 kişiden oluşuyorsa – size nasıl sağlıklı hizmet sunacağını düşünmelisiniz.

Hizmet alacağınız kurum size Havaalanından ya da diğer ulaşım yolları ile geldiğinizde sizi karşılayıp ve size uygun olan bir otele yerleşmenizi sağlayıp operasyon boyunca otel, hastane, klinik ve bütün İstanbul içi ulaşım hizmeti verebiliyor mu?

Size hizmet verdikten 3 hafta, 2 ay ve hatta 6 ay sonra sizi arayıp sizin saçlarınız hakkında bilgi sahibi olmak isteniyor ve takibinizi yapılıyor mu?

Kurum olarak farkımız yukarıdaki bahsettiğimiz konuları bizden hizmet alan misafirlerimize dil, din ırk ve en önemlisi ekonomik fark gözetmeden en iyi şekilde sunmaktır.” 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.