Ekonomi Lufthansa Havayollarında Yeniden Grev Sesleri

Lufthansa Havayollarında Yeniden Grev Sesleri

Son Güncelleme:

Dünya’nın en büyük havayolu şirketlerinden biri olan büyük markalar arasında gösteriken Lufthansa Havayolların da yeniden grev hazırlıkları başlatıldığı öğrenildi. 

Havayolu şirketlerinin kabin görevlilerinin temscilcisi ılan Uçul Görevlileri Kuruluşu ( UFO) ortalama 2 yıldır şirket ile devam eden görüşmelerin halen bir sonuca bağlanamaması ve olumsuz sonuçlanması nedeni ile bir hafta gibi bir süre iş bırakma eylemi yapacaklarını açıkladı.

UFO dan alınan resmi bilgilere göre, Kasım ayının ilk haftası (6 kasım) tarihinde başlaması öngörülen grevin 13 Kasım tarihine kadar sürmesi bekleniyor. 

Bu haberle birlikte Lufthansa ile seyehat edecek olan yolcuların uçuşlarından önce mutlaka seferlerinin iptal edilip edilmediğinin teyit edilmesi gerektiği bildirildi.

Lufthansa sözcüleri ise, toplu iş görüşmesinin olumsuz sonuçlanmasını eleştirdi. “Konuşmaya hazırız” mesajı verdi.

Aynı şekilde haziran ayında da görüşmelerin çıkmaza girmesi nedeni ile, grev hazırlıkları yapan UFO görüşmelerin Lufthansa tarafından iyileştirilmeler için ek süre istenmesi koşulu ile geri döndürülmüştü.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,159BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
7,198TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,494TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler