Ana SayfaSigortaTicari Araçların Trafik Sigortalarına Yeni Düzenleme

Ticari Araçların Trafik Sigortalarına Yeni Düzenleme
T

-

Sene başından bu yana trafik sigortalarında yaşanan ciddi artış, ticari grubu araçlar için taksilerde 5 bin lira, minibus ve diğer ticari araçlarda hemen hemen 14 bin liralara kadar yükseldi. Ancak buna rağmen sigorta kurumları kendi düşüncelerine göre kazalı ve hasarlı araçlar için artışa gidildiğini belirtiyorlar.

Hal böyle olunca Esnaf ve Sanatkarlar odası konuyu hükümet müdahalesine taşıma kararı alarak gerekli başvurularda bulundu. Beklenen düzenlenme geçtiğimiz günlerde Hazine tarafından gerçekleştirildi ve konuya açıklık getirildi.

Buna bağlı olarak ticari araçlar için alınacak trafik sigortalarında taban ve tavan fiyat uygulaması öngörüldü. Hazine, ticari araçları gruplara ayırarak sigorta tutarlarını minibüsler için  3.300 TL taksiciler için 5.400 TL brüt olmak üzere tavan fiyatlandırdı.

Öte yandan sigorta şirketleri bu yıl zararda olduklarını ve önceki yıllara oranla yaklaşık yüzde ikiyüz oranın da bu zararın arttığını savundu.

Aynı durumu yaşadığını belirten şahsi araç sahipleride bu konuda bir düzenleme gelip gelmeyeceğinin merakla beklerken, şimdilik açıklanan yeni bir uygulama olmadığı belirtildi. Zorunlu trafik sigortaları için sene başından bu yana araç sahipleri ısrarla artışların oldukça fahiş tutarlarda olmasından dert yanınmaktalar, 2016 yılı ile birlikte beklenen artış veya indirimler ayrıca merak konusu olacak.

Sigorta şirketleri arasında fiyat araştırmaları yapan tüketiciler, önceki yıllarda ciddi anlamda farklı teklifler alırken bu yıl hemen hemen tüm sigorta şirketlerinin kendilerine aşağı yukarı aynı tutarlarda teklif sunduğunu belirtmekteler.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol