Ana SayfaSigortaTicari Araçların Trafik Sigortalarına Yeni Düzenleme

Ticari Araçların Trafik Sigortalarına Yeni Düzenleme

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Sene başından bu yana trafik sigortalarında yaşanan ciddi artış, ticari grubu araçlar için taksilerde 5 bin lira, minibus ve diğer ticari araçlarda hemen hemen 14 bin liralara kadar yükseldi. Ancak buna rağmen sigorta kurumları kendi düşüncelerine göre kazalı ve hasarlı araçlar için artışa gidildiğini belirtiyorlar.

Hal böyle olunca Esnaf ve Sanatkarlar odası konuyu hükümet müdahalesine taşıma kararı alarak gerekli başvurularda bulundu. Beklenen düzenlenme geçtiğimiz günlerde Hazine tarafından gerçekleştirildi ve konuya açıklık getirildi.

Buna bağlı olarak ticari araçlar için alınacak trafik sigortalarında taban ve tavan fiyat uygulaması öngörüldü. Hazine, ticari araçları gruplara ayırarak sigorta tutarlarını minibüsler için  3.300 TL taksiciler için 5.400 TL brüt olmak üzere tavan fiyatlandırdı.

Öte yandan sigorta şirketleri bu yıl zararda olduklarını ve önceki yıllara oranla yaklaşık yüzde ikiyüz oranın da bu zararın arttığını savundu.

Aynı durumu yaşadığını belirten şahsi araç sahipleride bu konuda bir düzenleme gelip gelmeyeceğinin merakla beklerken, şimdilik açıklanan yeni bir uygulama olmadığı belirtildi. Zorunlu trafik sigortaları için sene başından bu yana araç sahipleri ısrarla artışların oldukça fahiş tutarlarda olmasından dert yanınmaktalar, 2016 yılı ile birlikte beklenen artış veya indirimler ayrıca merak konusu olacak.

Sigorta şirketleri arasında fiyat araştırmaları yapan tüketiciler, önceki yıllarda ciddi anlamda farklı teklifler alırken bu yıl hemen hemen tüm sigorta şirketlerinin kendilerine aşağı yukarı aynı tutarlarda teklif sunduğunu belirtmekteler.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.