Anasayfa Gündem Bakan Avcı Soruları Yanıtladı

Bakan Avcı Soruları Yanıtladı

Milli Eğitim Bakanlığı görevini sürdüren Nabi Avcı, konuk olduğu haber ajansı editörünün sorularına yanıt verdi;

Şubat itibari ile yaklaşık 10 bin yeni öğretmen atanacağı yönünde daha önce vermiş olduğu bilgiye istinaden kendisine yöneltilen “Kurumun ( MEB) şuanda toplam olarak öğretmen ihtiyacının kaç adet olduğu” şeklindeki soruya ise, “Koşulların mevcut olarak bu şekilde olduğu sürece, derlik sayısı ve düzeyi ve ayrıca inşaatı süren dersliklerde dahil edildiğinde kurumun 95 bin üzerinde eğitmene ihtiyacı olduğu yönünde açıklama da bulundu.

Bununla birlikte, belirtilen koşulların aynı düzeyde kalmasının öngörülmediğinin ve bu şekilde kalmasınında uygun olmadığını belirten bakan Avcı, Yurt genelinde sınıflardaki mevcut öğrenci nufusunun 30’un altına düştüğünü,  lakin 35 ve 40 nufüslu sınıfların dahi halen olabildiğini özellikle de İstanbul gibi büyük şehirlerin ilçelerinde de bu durumun yaşandığını vurguladı.

Ayrıca bakan Avcı diğer gündem konularıyla ilgili olarak da;

Yine yurt genelinde tekli eğitim sistemini benimseyeceklerini, atamalar hakkında da meclisin açılması ile birlikte yeni kadrolar için talepde bulunalacağını ve kamu kurumları için istihdamların TBMM de netleştirildiğini vurguladı.

Geçtiğimiz yıl 47 bin öğretmen kadrosu belirlediklerini lakin bunun da yine 37 bini için Maliye Bakanlığından musade alınabildiğini, buna bağlı olarak elimizde halen 10 bin kadar kadro var ve bunu garanti olarak kabul ediyoruz açıklamalarında bulundu.

Meclisden çıkacak karar doğrultusunda atamaların yapılacağını, elimizde bulunan 10 binlik kadronunda çıkacak karar daki adete ekleneceği belirten Avcı, 2015 KPSS ye girmiş olan adayların da bu atamalara etki edeceğini önemle bildirdi. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

10 + six =

Mail Bültenimize Katılın

Mail bültenimize katılarak günlük içeriklerimizden anında haberdar olabilirsiniz.

Mail aboneliğinizin onaylanması için otomatik olarak size gönderilen formu onaylamanız gerekmektedir. Bilgileriniz iş ortaklarımız dahil, hiç kimseyle paylaşılmayacak olup, detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,580BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,207TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,551TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler