Ekonomi Pegasus Hava Yollarının Sektördeki Payı Büyüyor

Pegasus Hava Yollarının Sektördeki Payı Büyüyor

Son Güncelleme:

Pegasus Hava Yolları (tam adı Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş.)  İstanbul merkezli bir düşük maliyetli havayolu şirketidir. Bu özelliği ile Pegasus Hava Yolları 10.3 milyonu iç hatlarda 6,54 milyonu dış hatlarda olmak üzere 16,84 milyon yolcu taşımacılığı yaptığını açıkladı. Büyüme gösteren şirket uygun fiyat ile yolculuğun herkesin hakkı olduğunu belirten Pegasus, uyguladığı “low cost” (düşük maliyetli hava yolu) modeli ile misafirlerine uygun fiyatlı, temel hizmetler sağlanıyor. Kısa ve orta menzilli hatlarda, noktadan noktaya uygun ücretle ulaşım imkânı sunan, Türkiye’nin öncü düşük maliyetli havayoludur. Kaliteli hizmet ile beraber maliyeti düşük olması nedeniyle ilk olarak tercih ediyor.

Yolcu sayısı olarak iç hatlarda yüzde 13,7 dış hatlar da ise bu oran yüzde 9,8 olarak arttı.

9 aylık süre içerisinde arz edilen koltuk kilometre (ASK) ise yüzde 14,2 büyüme göstererek oran 21 milyon 4 kadar çıktı. Pegasus Hava Yolları faaliyet gösterdiği sektör payı yüzde 18,6 iken bu oran yüzde 19,2  olarak artış gösterdi. Pegasus Hava Yolları Uçuş sayısı ile 9 ayda 66 bin 844 iç hatlarda, 47 bin 423 dış hatlarda olmak üzere 114 bin 267 uçuş yaptı.Uçuş sayısı yüzde 13,7 arttı.

Pegasus 40 ülkede faaliyet gösteren yaygın uçuş ağına yenilerini ekledi.Londra Gatwick, Oslo, Kutaisi Erbil, Ovda/Eilat Zaporijya dış hatlar da Kastamonu, Ordu/Giresun ve Kars gibi yerler ise iç hatlarda uçuş eklemeleri yaptı.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,159BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
7,198TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,494TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler