Şeker Hastasının Üzerinden 16 Kilo Esrar Çıktı

Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şubesi ekipleri geçtiğimiz ocak ayında Merkez Osmangazi İlçesi Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Karacabey Sokak’ta bir depoya baskın düzenledi. Alfa isimli uyuştucu eğitimi alan köpek depoda yaptığı aramada çeşitli yerlere saklanan 16 kilo 42 gram esrar ele geçirdi. Polis, Musa Memiş ve elindeki siyah poşetin içinde uyuşturucu bulunan arkadaşı Alaatin Kaya’yı gözaltına aldı. Mahkemeye çıkartılan sanıklar tutuklandı.

“İYİ GELDİĞİNİ DUYDUM, TOPTAN ALDIM”

Çıktığı duruşmada esrarları satmak için değil şeker hastalığına iyi geldiği bulundurduğunu söyleyen Musa Memiş, “Hakim bey ben şeker hastasıyım. Bu uyuştucuların hastalığıma iyi geldiğini duydum. Bu nedenle ismini bilmediğim Roman bir vatandaştan tümünü 5 bin lira gibi ucuz bir fiyata satın aldım. Satmayı düşünmüyordum. Beraatimi istiyorum” dedi. Yargılama aşamasında tahliye edilen tutuksuz sanık Alaattin Kaya ise taşıdığı siyah poşetin içerisinde uyuşturucu olduğunu bilmediğini belirtip suçsuz olduğunu öne sürdü.

Mahkeme heyeti Musa Memiş’e ‘Uyuşturucu ticareti yapmak’ suçundan 10 yıl hapis cezası verdi. Sanığın duruşmadaki iyi halini dikkate alan mahkeme heyeti cezayı 8 yıl 4 aya düşürdü. Aynı davada yargılananan Alattin Kaya ise 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı. Kaya, cezasının Yargıtay tarafından onaylanması halinde cezaevine konacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.