AÖF sınav tarihleri belli oldu

23 Ekim Cuma günü AÖF kayıt yenileme işleminin sonu olmasıyla öğrenciler AÖF sınavlarına  hazırlanmaya başladı. Anadolu Üniversitesi de açıköğretim sınav tarihlerini açıkladı. 

AÖF sınav tarihleri ne zaman olacağı merak ediyor, AÖF öğrencileri kayıtlarını tamamladı ve şimdi ise AÖF sınav  tarihlerini açıklanacağını ve sınava girecek olan öğrencilerin heyecanlı bekleyişi sone erdi.

Anadolu Üniversitesi açıköğretim 2015-2016 sınav takvimini açıkladı.AÖF yaptığı duyuruya göre 2015-2016 Sonbahar ve İlkbahar dönemi Kayıt yenileme işlemlerini yapmış olan öğrenciler için sonbahar dönemi vize sınavları 12-13 Aralık 2015 tarihlerinde yapılacaktır.Güz dönemi vize sınavlarının sonrasında  23-24 Ocak 2016 tarihlerinde öğrenciler güz dönemi final sınavlarına tabi tutulacaklar.

AÖF öğrencilerinin bahar dönemi vize sınavları 16 – 17 Nisan 2016 tarihlerinde gerçekleşecektir. Ayrıca AÖF İkinci dönem kaydı yapan öğrenciler  ilk sınavlarının ardından ise 04 – 05 Haziran 2016 tarihlerinde yaz dönemi final sınavları olacaktır.Final sınavları sonucunda bir tane dersten kalmaları halinde öğrenciye tek ders sınavı yapılacaktır.Tek ders sınavı Merak eden adayları için sınav  16 Temmuz 2016 tarihinde olacaktır.

AÖF sınavlarına girecek olan öğrenciler sınava girmeleri için istenilen belgeleri yanlarında bulundurmaları gereklidir.Öğrencilerin yanlarında bulundurmaları gereken belgeler sırasıyla Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi,Fotoğraflı ve Onaylı Özel Kimlik Belgesi ve özel kimlik yerine geçen belgelerindeki bulunması gereklidir.Özel kimlik yerine geçen belgeler, Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport) gibi belgeleri yanında olarak öğrencilere gerekli olan belgelerdir.Belgelerin öğrencilerin  yanında olmaması halinde halinde öğrenciler sınava katılamayacaktır.

Öğrenciler Sınav Giriş Belgesinde bulunan bilgilere göre sınav yeri ve saatine dikkat etmeleri gerekiyor. Öğrenciler sınava gireceği yerleri  sınav öncesi görmelerin de fayda var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 × 3 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.