Gündem Isparta'da Dünyanın En Büyük Battaniyesi Yapılıyor

Isparta’da Dünyanın En Büyük Battaniyesi Yapılıyor

Son Güncelleme:

El Ele Derneği Başkanı Canan Aydın rekor öncesi yaptığı açıklamada, “Bizim kültürümüzde, Komşu Anne, Süt Anne gibi unvanlar, Anneliğin sadece kendi değil tüm çocukları kapsadığını, bir çocuğun annesi olmak için illaki biyolojik annesi olmak gerekmediğini gösteren çok güzel bir örneklerdir. Isparta El Ele Derneği olarak, “Biz Tüm Çocukların Annesiyiz, Anne Sevgisi Her Yaştaki İnsanın temel İhtiyacıdır.” Diyerek, Hem Sevgi Evlerindeki çocuklar, hem de Yaşlı Yaşam Evlerindeki Anne Sevgisine en çok ihtiyaç duyan yetişkinlere Anne Sevgisinin sıcaklığını hissettirmek ve toplumda bu konuda farkındalıklar yaratma amacıyla yüzlerce kadınla beraber ördüğümüz battaniyelerimizle bir Dünya Rekoruna imza atacağız. Rekor kapsamında ördüğümüz battaniyelerimizi, Isparta Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüzle beraber tüm Türkiye’ye dağıtacağız. Isparta Ticaret ve Sanayi Odası ve İpliksan’ın destekleriyle gerçekleştirilecek rekor denemesi sonrası, battaniyeler üzerinde, Isparta’nın geleneksel yemeği helva kabune ikram ederek Isparta’mızın geleneksel lezzetlerinin de tanıtımına katkıda bulunacağız” dedi.

Dünya Kadın Rekorları kapsamında, Isparta Atatürk Şehir Stadyumunda, yüzlerce kadının ördüğü battaniyelerin bir araya getirilmesiyle gerçekleştirilecek rekor denemesi, Dünya Kadın Rekorları yetkilisi Aydın Türkgücü ve Prof. Dr. Orhan Kural Başkanlığındaki Dünya Kadın Rekorları Rekor Tescil ve Hakem Heyetince tescil edilecek. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,148BeğenenlerBeğen
7,202TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,492TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler