Halkbank üçüncü çeyrek sonuçlarını açıkladı.

1.6 Milyar TL kar elde ettiğini açıklayan Halkbank 9 ay içerisinde Aktif toplamını 190 Milyara çıkardı. Halkbank Genel Müdürü Ali Fuat Taşkesenlioğlu yaptığı açıklamasında Dünyanın en güvenilir bankası olarak üst sıralarda yer aldığını belirtti.

2015 yılında yaşanan küresel ticaret daralma olayından ele alarak  bu süreç ve Halkbank’ın tutumundan bahsetti. Haklbank aktif kalitesinden ve karlı yapısı ile Türkiye finansman ve ekonomi konusunda Halkbank Ekibi olarak katkı sağlamaya devam edeceklerini belirtti. Bu süreç içinde 7 ayda %11 civarındaki Dünya mal ticaret alanında gerileme görüldüğünü söyledi. Emtia düşüklüğü nedeniyle uluslarası ticarette verimliliği azaltan bir tablo oluştuğunu öne sürdü. Amerikan dolarının değerinin artması ve diğer ülkelerin para birimlerinin değerinin az gösterilmesi ile bir çok ülkenin ihracatını kısıtladığını belirtti.Bu kısıtlamaya Tarım sanayi ihracatı dolayısı ile Türkiyeyi de etkilediğini söyledi.

“Paraf” Visa Başarı Ödüllerini layık görüldü.

Visa kredi kartı alışveriş hacimi içerisinde en fazla artış gösteren banka olan Halkbank, Paraf kartın Eylül ayı dahilinde 3.6 milyona çıktı. Halkbank Genel Müdürü Ali Fuat Taşkesenlioğlu Konuşmasında Halkbank üye iş yeri sayısının 263 bine yükseldiğini bildirerek Paraf kartın alışveriş hacmi olarak ödüle layık görüldüğünü belirtti.Halkbank’ın olumlu bir sürece gittiğini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

seven + one =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.