Bankacıyım.Net

Google’dan Annelere Süpriz

Google’dan Annelere Süpriz

Googel anneler günü için anneleri unutmayıp ana sayfası için özel bir tasarım yaptı.

Özel günlerde hazırladığı ‘Doodle’larla bilinen Google bu sene de özel bir Doodle ile en değerli varlıklarımız olan annelerimizi unutmadı. Google hazırladığı özel tasarım logo ile Annler Günü için bir açılış sayfası düzenledi.

Bir asırdır kutlanıyor

Tarihte ilk resmi ”Anneler Günü” fikrini ortaya atan kişi, Julia Ward Howe. Barış savunucusu Howe, her yıl 2 Temmuz’un barış adına Anneler Günü olarak kutlanmasını önerdi. Birkaç yıl sonra ilk ”Anneler Günü” toplantısını Boston’da düzenleyen Howe’un ardından Kentuckyli bir öğretmen olan Mary Towles Sasseen, 1887’de ilk ”Anneler Günü” kutlamalarını başlattı. Sasseen’i, Indiana South Bend’den Frank Hering izledi ve 1904 yılında ”Anneler Günü”nün kutlanması için geniş bir kampanya başlattı.

ABD Başkanı Woodrow Wilson, 1913’te çeşitli girişimler sonucunda ”Anneler Günü”nü kabul etti ve bu özel gün dünyanın dört bir yanında mayıs ayının ikinci pazar gününde annelere ithaf edildi.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ


Sizin Görüşleriniz

Aşağıda yer alan form aracılığıyla görüş ve düşüncelerinizi bize bildirerek, tecrübelerinizden fayda sağlamamıza yardımcı olabilirsiniz.

Görüşlerinizi Bildirin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.