Gündem BTK Cep Telefonu Tarifelerini Gözden Geçirdi

BTK Cep Telefonu Tarifelerini Gözden Geçirdi

Son Güncelleme:

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Fatih Sayan, mobil telefon aboneliklerinin kullandığı alt sınır fiyat tarifelerinin yeniden belirlendiğini duyurdu.

Sayan, AA muhabirine yapmış olduğu açıklama da, BTK tarafından mobil telefon işletmecilerinin tarifelerini belirlerini belirlemeleri konusunda uyması gereken kurallar çerçevesinde değişim yapabildiklerini belirtti. Konulan şartlar içerisinde belli bir üst sınırları düzenleyen “Mobil Elektronik Haberleşme Hizmetleri Azami Ücret Tarifesi” bulunduğunu belirterek tarife olarak yeniden değerlendirmeye alındı.

BTK’nın bazı azami ücretlerde ilk defa indirime gittiğini ifade eden Sayan, mobil telefon aboneliklerindeki İsim/UnvanDeğişikliği ücretinin üst sınırının işlem başına yüzde 66 indirimle 17 liradan 6 liraya, “Numara Değişikliği” ücretinde üst sınırın işlem başına yüzde 62 indirimle 52 liradan 20 liraya düşürüldü.Kayıp, Çalıntı, Kullanıcı Hatası Nedeni ile SIM Kart Değişikliği ücretinin üst sınırının ise yüzde 54 indirim yapılacaktır.

İşlem başına 43 liradan 20 liraya indirildi. Garanti Kapsamında SIM Kart Değişikliği işlemlerinin ücretsiz yapılmasının karar verildiğini açıkladı.

Başkanı Ömer Fatih Sayan, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından belirlenmiş olan yeni azami tarife ücretlerinin 1 Kasım itibarıyla yürürlüğe gireceğini bildirdi. BTK’nın belirdiği rakamların azami ücret olarak geçtiğini ve mobil telefon işletmecilerinin bu ücretlerin üzerine geçemeyeceklerini fakat bu ücretlerin daha az ücret belirleyebildiklerini ifade etti.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,422BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,626TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,536TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler