Yunanistan’da İşçiler Gösteri Düzenledi

 

15 BİN KİŞİ MEYDANDA GÖSTERİ DÜZENLEDİ

Yunanistan İşçi Sendikaları Konfederasyonu (GSEE), Kamu Çalışanları Federasyonu (ADEDY) ve Mücadeleci İşçi Kolları Birliği’nin (PAME) çağrısıyla akşam saatlerinde bir araya gelen yaklaşık 15 bin gösterici mecliste iki gündür görüşülen kemer sıkma politikalarına karşı Sintagma Meydanı’nda gösteri düzenledi.

Yunanistan’da hükümet karşıtı protestolar VİDEO

 

Yunanistan'da hükümet karşıtı protestolar

GÖSTERİCİLER MOLOTOFLA SALDIRDI

Göstericilerin bir kısmının molotofkokteyli ve taşla saldırması üzerine polis, göz yaşartıcı gaz ve ses bombasıyla karşılık verdi. En az iki kişi polis tarafından gözaltına alındı.

Yunan emniyet güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri aldığı gösteri sırasında meclis ve başbakanlık konutuna çıkan yollar, polis otobüsleriyle kapatıldı.

Yunanistan'da hükümet karşıtı protestolar

YUNANİSTAN MECLİSİ KARIŞTI

Bu arada, Yunanistan meclisinde de vergi artışı, emeklilik sisteminde düzenlemeler ve maaş kesintilerini içeren yasa tasarıları üzerine muhalefet ve hükümet milletvekilleri arasında hararetli tartışmalar yaşandı.

 

MECLİS YASAYI ONAYLADI

Yunanistan Meclisi geçen yıl üzerinde anlaşılan 86 milyar avroluk kurtarma paketinin gelecek dilimleri için gerekli vergi ve emeklilik düzenlemelerini içeren yasa tasarısını onayladı.

Yunanistan'da hükümet karşıtı protestolar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.