Ana Sayfa Gündem Yakın Doğu Üniversitesinden Doktora Programlarına Çift Diploma

Yakın Doğu Üniversitesinden Doktora Programlarına Çift Diploma

-

Geçen hafta Yakın Doğu Üniversitesi’ni ziyaret eden İran Bilim ve Araştırma Bakanlığı heyetinin Yakın Doğu Üniversitesi’nin eğitim olanaklarını yerinde incelediği ve incelemeler sonrasında ise yüksek lisans ve doktora programlarına akreditasyon verdiği bildirildi.

DOKTORA PROGRAMLARINA ÇİFT DİPLOMA
İran Bilim ve Araştırma Bakanlığı ayrıca Yakın Doğu Üniversitesi ile Tebriz Üniversitesi arasında imzalanan “Çift Diploma” protokolünde yer alan İnşaat Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Telekomünikasyon, Biyomedikal Mühendisliği, Bilgisayar-Enformatik Sistemleri, Mimarlık, Veterinerlik, İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngilizce Öğretmenliği, Psikoloji, Nanoteknoloji, Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, İşletme ve Bankacılık ve Finans doktora programlarını akredite etti. Yapılan protokol uyarınca Çift Diploma programlarına kayıt yaptıran öğrenciler iki yıllık teorik eğitimlerini ister Yakın Doğu Üniversitesi’nde isterlerse Tebriz Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra iki yıllık araştırma dönemini de benzer şekilde dönüşümlü olarak her iki Üniversitede de yapma imkânları olacaktır.

“İRAN BİLİM VE ARAŞTIRMA BAKANLIĞI’NIN PROGRAMLARIMIZI AKREDİTE ETMESİ HEM ÖĞRENCİLERİMİZ HEM AKADEMİSYENLERİMİZ AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ”
Yakın Doğu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ümit Hassan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada akreditasyon konusunda duydukları memnuniyeti ifade etti. Yakın Doğu Üniversitesi olarak bilimsel gelişimin ve dünya bilimine entegrasyonun sınıraşan öncüsü olmaya devam ettiklerinin altının çizen Prof. Dr. Hassan bu akreditasyonun da bu sürecin değerli aşamalarından biri olduğunu vurguladı. Adada kökleşen Yakın Doğu Üniversitesi’nin dallarını farklı bilim alanlarında tüm dünyaya uzattığını ve dünyanın tüm ülkelerinin saygın bilimsel kuruluşlarıyla eşgüdümlü çalışmalar yürüttüğünü ifade eden Prof. Dr. Hassan “Yakın Doğu Üniversitesi olarak Kıbrıs’ta bir bilim ağacını kökleştirdik ve 28 yıldır bu ağacın kollarını dünyanın dört bir yanına uzatıyoruz. Bugün geldiğimiz noktada dünyanın dört bir yanındaki saygın yüksek öğrenim ve bilim kuruluşları ile dünya biliminin gelişimine katkı koyuyoruz. Bugün bu önemli bilimsel işbirliklerinde çok önemli bir sayfayı daha açtık. Malumunuz, ilim ve irfan alanında saygınlığı şüphe götürmeyen ve aslında ilim ve irfanın beşiği olan Doğu’dan, büyük bir tarihi kültür odağı olan İran’dan değerli bir üniversite olan Tebriz Üniversitesi ile işbirliği protokolü imzalamıştık. Akabinde İran Bilim ve Araştırma Bakanlığı heyeti üniversitemizi ziyarete gelerek imkânlarımızı, öğrencilere sunduklarımızı bizzat yerinde gördü ve döndüklerinde bizleri akredite ettiklerini bildirdiler. Bu güzel adım öğrencilerimize ve akademisyenlerimize bilim adına büyük bir kapı açmaktadır. Yakın Doğu Üniversitesi olarak adada eğitim gören ve eğitim veren değerli insanlarımıza böyle bir imkân sağlayabiliyor olmaktan son derece mutluyuz” dedi.
 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,866BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
34TakipçilerTakip Et
2,411TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler