Ana Sayfa Gündem Nişantaşı Üniversitesi Educaturk Ankara Eğitim…

Nişantaşı Üniversitesi Educaturk Ankara Eğitim…

-

9-10 Mayıs tarihlerinde Ankara ’da düzenlenen Educaturk Yükseköğretim Fuarına öğrencilerin ilgisi oldukça yoğundu. Yaklaşık 39 üniversitenin katıldığı fuarda birçok eğitim semineri de verildi. Hem devlet, hem de vakıf üniversitelerinin tanıtım stantlarına yoğun ilgi gösteren öğrenciler, LYS sınavı öncesi oldukça heyecanlıydılar. Lise mezuniyetlerine sayılı günler kalan 12. sınıf öğrencileri, son sınavlarını tamamlarken LYS için de hazırlıklarını sürdürmeye devam ediyor. Eğitim fuarlarını öğrencilerin araştırmalarını yapabilecekleri önemli bir etkinlik olarak gördüğünü anlatan Nişantaşı Üniversitesi Kurumsal İletişim Daire Başkanı Dilek Sevtap Gürbüz, “Öğrencilerin artık LYS öncesi son haftaları. Filmi geriye saramayacakları bir dönemden geçiyorlar. Bu bağlamda eğitim fuarları araştırma yapabilmeleri, sorularına cevap alabilecekleri ciddi bir platform” dedi.

Öğrencilerin yüksek motivasyona ihtiyacı olduğu konusuna değinen Gürbüz, sınav kaygısı ile başa çıkabilecekleri önemli ipuçlarını şu şekilde sıraladı: “Öncelikle hayat sınavdan ibarettir. YGS-LYS bu sınavlardan sadece bir kaçı. Oysaki doğumumuzdan ölümümüze kadar çok fazla sınavdan geçiyoruz, sanki tek sınavmış gibi görülen YGS-LYS ’yi gözümüzde büyütmemeliyiz. Duruma bu şekilde yaklaşırsak sınavı küçümsemek değil, sadece gözümüzde aşılmaz imkânsız bir hedef olarak görmemeyi öğreniriz. Sınav kaygısı da bu şekilde ortadan kalkar.” 

ÇOK ÇALIŞMAK ŞART
Sınav kaygısının yanı sıra elbette sınava çok sistemli ve titizce hazırlanılması gereği üzerinde duran Gürbüz, “Kaygısız, ancak çok çalışılarak hazırlanılmış bir öğrencilik en ideali” dedi. Rehber öğretmenler kadar evde ailelere de önemli görevler düştüğünü vurgulayan Gürbüz, “Sınav kaygısını öğrencilerin kendileri aşmaları gerekse de, rehber öğretmenler ve aileleri de onlara destek olmalılar. Çünkü öğrenciler önce ailelerine sonrada öğretmenlerine güveniyorlar. Doğru yönlendirme kesinlikle doğru tercih yapmalarını sağlayacaktır. Doğru tercih ise doğru meslekte çalışan doğru bireyleri oluşturacaktır. Ülke istihdamında çalışan ve aile içerisinde mutlu bireylere ihtiyacımız var” açıklamalarında bulundu.
 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,888BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
34TakipçilerTakip Et
2,411TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler