Gündem Selimiye Camiye Kapatılmadan Restorasyon Çalışması Yapılacak

Selimiye Camiye Kapatılmadan Restorasyon Çalışması Yapılacak

Son Güncelleme:

‘Vakıflar Haftası’ nedeniyle düzenlenen törende konuşan Edirne Vakıflar Bölge Müdürü Osman Güneren, “Dünya Mirası Selimiye Camii ile ilgili projelendirme çalışmaları bütün hızıyla devam ediyor. Selimiye Camii’ni 2017 yılında kapsamlı bir restorasyona almayı planlıyoruz. Uygulamayı, camii ibadete ve ziyarete kapatmadan yürütmek niyetindeyiz” dedi.
Vakıflar Bölge Müdürü Osman Güneren, kentte vakıf eserlerinin çok sayıda olduğunu vurgulayarak Edirne’nin vakıf eserlerinin başkenti olduğunu söyledi.
‘Vakıflar Haftası’ münasebetiyle Saraçlar Caddesinde başlayan kortej yürüyüşü, Atatürk Anıtı’nda sonlandı. Burada düzenlenen törene Vakıflar Bölge Müdürü Osman Güneren’in yanı sıra kurum il müdürleri katıldı. Tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından Anıta çelenk sunumu ile devam etti.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,159BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
7,198TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,494TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler