Gündem Gençler Suriye'li Çocukların Acısını Paylaştı

Gençler Suriye’li Çocukların Acısını Paylaştı

Son Güncelleme:

Ev okulu, şahsiyet okulu ve marifet okulu gibi yaygın eğitimin farklı alanlarında önemli projelerin sahibi olan Yaygın Eğitim ve Kültür Derneği (YEKDER)’in 2015-2016 yılı gençlik çalışmaları kapanış programı, Üsküdar Gençlik Merkezinde gerçekleştirildi.

YEKDER Yönetim Kurulu Başkanı Yard. Doç. Dr. Yusuf Alpaydın’ın açılış konuşmasıyla başlayan programda Alpaydın, “Hız ve haz çağında yaşıyoruz. Bu hız içinde Allah’ı unutuyoruz, kendimizi unutuyoruz. Gençlik çalışmalarında işte bu amacı ön plana çıkarıyoruz. Gençlerle birlikte olurken onlara şahsiyet kazanmaları konusunda destek olmaya çalışıyoruz. Hepimiz şehir hayatıyla birçok becerileri kaybediyoruz. Bu önemli yaşam becerilerini, sosyal becerileri gençlerimize yeniden kazandırmaya, okulların maalesef eksik kaldığı alanları tamamlamaya çalışıyoruz. YEKDER olarak yürüttüğümüz gençlik çalışmalarıyla şahsiyet okulu, marifet okulu programlarımızla, gençlerimizi değerlerimizle buluşturmaya gayret ediyoruz” dedi.

YEKDER Gençlik Çalışmalarının 2’inci dönem kapanış programı, öğrencilerin Suriye’deki çocukların ölümlerini konu alan etkileyici tiyatro gösterisi ile devam etti. Salonda duygusal anların yaşanmasına neden olan tiyatronun ardından gençler, davul orkestrası performansı, koro halinde mehter marşının okunması ve iş ahlakı temalı piyeslerle programı renklendirdiler.

YEKDER Gençlik Çalışmalarının 2’inci dönem kapanış programı, etkinliklerin ardından gerçekleşen toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.
 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,268BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,619TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,511TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler