Gençler Suriye’li Çocukların Acısını Paylaştı

Ev okulu, şahsiyet okulu ve marifet okulu gibi yaygın eğitimin farklı alanlarında önemli projelerin sahibi olan Yaygın Eğitim ve Kültür Derneği (YEKDER)’in 2015-2016 yılı gençlik çalışmaları kapanış programı, Üsküdar Gençlik Merkezinde gerçekleştirildi.

YEKDER Yönetim Kurulu Başkanı Yard. Doç. Dr. Yusuf Alpaydın’ın açılış konuşmasıyla başlayan programda Alpaydın, “Hız ve haz çağında yaşıyoruz. Bu hız içinde Allah’ı unutuyoruz, kendimizi unutuyoruz. Gençlik çalışmalarında işte bu amacı ön plana çıkarıyoruz. Gençlerle birlikte olurken onlara şahsiyet kazanmaları konusunda destek olmaya çalışıyoruz. Hepimiz şehir hayatıyla birçok becerileri kaybediyoruz. Bu önemli yaşam becerilerini, sosyal becerileri gençlerimize yeniden kazandırmaya, okulların maalesef eksik kaldığı alanları tamamlamaya çalışıyoruz. YEKDER olarak yürüttüğümüz gençlik çalışmalarıyla şahsiyet okulu, marifet okulu programlarımızla, gençlerimizi değerlerimizle buluşturmaya gayret ediyoruz” dedi.

YEKDER Gençlik Çalışmalarının 2’inci dönem kapanış programı, öğrencilerin Suriye’deki çocukların ölümlerini konu alan etkileyici tiyatro gösterisi ile devam etti. Salonda duygusal anların yaşanmasına neden olan tiyatronun ardından gençler, davul orkestrası performansı, koro halinde mehter marşının okunması ve iş ahlakı temalı piyeslerle programı renklendirdiler.

YEKDER Gençlik Çalışmalarının 2’inci dönem kapanış programı, etkinliklerin ardından gerçekleşen toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.