Gündem AFAD'dan Engelliler İçin Özel Video

AFAD’dan Engelliler İçin Özel Video

Son Güncelleme:

Videolar, işaret dilinin yanı sıra görme engelli bireyler için sesli betimlemeli oluşturuldu. Daha önce, engelli bireylerin afetlerden korunması amacıyla özel bir afet eğitim modeli geliştiren AFAD, 10-16 Mayıs Engelliler Haftasında farkındalık artırmayı amaçlıyor.

10 Mayıs 2016, Ankara ‘Afete Hazır Türkiye Kampanyası’ kapsamında incinebilir guruplara özel uygulama geliştiren AFAD çalışanları, Engelliler Haftasına dikkat çekiyor. Engelli bireyle sağlıklı iletişim kurmak için işaret dili öğrenmeye başlayan AFAD çalışanları, farkındalık artırmak için video hazırladı. AFAD’ın farkındalık videoları, işitme engeli olanlar için ‘işaret dili’ ile hazırlanırken görme engelli bireyler için ‘sesli betimlemeli’ olarak kurgulandı.

AFAD, engelli bireylere yönelik çalışmalarını, Bangladeş’te 2015 yılında yapılan Engelliler ve Afet Risk Yönetimi konulu Dakka konferansını referans alarak yürütüyor. Konferansın çıktılarını temel alarak gönüllü bir komisyon kuran AFAD çalışanları, afet eğitimi çalışmalarını ve afete ilişkin hizmetleri engelli bireyler için kolay erişilebilir hale getirmeyi amaçlıyor.  

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,253BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,785TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,510TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler