Ana SayfaKredilerGüncel ING Bank Kredi Hesapla ve Faiz Oranları!

Güncel ING Bank Kredi Hesapla ve Faiz Oranları!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bankacılık modelini her zaman geliştirmeye çalışan ING Bank, müşterilerine her zaman her yerden ulaşabilecekleri, kolay, zahmetsiz ve hızlı finansman imkanları sağlamaktadır. Emekliden çalışana, acil nakit ihtiyacı olandan ev, araba almak isteyenlere kadar özel kredi kampanyaları düzenleyen banka, ING Bank kredi hesaplama işlemlerinde öncelik olarak kredi notuna dikkat etmektedir.

Banka Kredi Hesaplama Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

ING Bank’tan kredi çekmek için başvuruda bulunacak kişilerin 18 üzeri yaşta olmaları gerekmektedir. Kredi başvurularının ise olumlu sonuçlanmasını isteyen kişilerin, bankanın belirlediği değerlendirme şartlarının tümünü sağlamaları istenmektedir. Örneğin; kişilerin geçmiş dönemdeki kredi ve kredi kartı ödemelerini düzenli yapmış olmaları, diğer bankalara olan kredi ödemelerini zamanında ve eksiksiz yapmış olmaları, kredi notlarının kötü olmaması gibi durumlar incelenir. Ayrıca ING Bank kredi başvurusu esnasında tüm belgelerin de eksiksiz getirilmesi istenir.

ING Bank Kredi Başvurusunda İstenen Belgeler

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olanlardan nüfus cüzdanları, sürücü belgesi ya da pasaportlarından birini, yabancı uyruklu kişilerin pasaport ile oturma izin belgelerini getirmeleri istenir. Bunlara ek olarak herkesin çalıştıklarını gösteren gelir durumu belgesini ve ikamet belgelerini getirmeleri istenir.

ING Bank kredi hesaplama işlemlerinde hem gelir durumu hem de kredi notu çok önem taşır. Gelir durumuna göre ödeme planları düzenlenir. Kredi notuna göre de faiz oranları uygulanır. Kredi notu kişilerin bankalar ve finans kuruluşlarıyla olan ilişkilerini gösterir. Kredi kullanan ve ödemelerini düzenli olarak yapanların kredi notları her zaman yüksektir. Bu doğrultuda da ING Bank kredi hesaplama işlemlerinde avantajlı imkanlar sağlanır.

Ancak ödemelerinde aksaklık yapan, eksik ödeme gerçekleştiren, kredi notu düşük olan, gelir durumu yetersiz olan kişiler da kredi hesaplama ING Bank faiz oranları farklı uygulanır.

ING Bank Kredi Hesaplama ve Faiz Oranları

ING Bank ihtiyaç kredisi ve faiz oranlarını inceleyelim. Kredi notu 1850 ve üzerinde olan kişiler için yüzde 1,49 oranında faiz uygulanır. Banka 1800 ile 1849 arasında kredi notuna sahip olan müşterileri için yüzde 1,54 oranında, 1750 ve 1799 arasında kredi notuna sahip olan müşterileri için ise yüzde 1,59 oranında faiz uygular.

ING Bank kredi hesaplama işlemlerinde vergiler, dosya masrafı ücretleri, sigortalar ve kredi türüne göre değişen ekspertiz ücreti, ipotek tesis ücretleri dahil edilir. Ekspertiz ücreti gayrimenkule göre, sigorta ödemeleri ise kişilere göre farklılık gösterir.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.