Ana SayfaKredilerGüncel ING Bank Kredi Hesapla ve Faiz Oranları!

Güncel ING Bank Kredi Hesapla ve Faiz Oranları!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bankacılık modelini her zaman geliştirmeye çalışan ING Bank, müşterilerine her zaman her yerden ulaşabilecekleri, kolay, zahmetsiz ve hızlı finansman imkanları sağlamaktadır. Emekliden çalışana, acil nakit ihtiyacı olandan ev, araba almak isteyenlere kadar özel kredi kampanyaları düzenleyen banka, ING Bank kredi hesaplama işlemlerinde öncelik olarak kredi notuna dikkat etmektedir.

Banka Kredi Hesaplama Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

ING Bank’tan kredi çekmek için başvuruda bulunacak kişilerin 18 üzeri yaşta olmaları gerekmektedir. Kredi başvurularının ise olumlu sonuçlanmasını isteyen kişilerin, bankanın belirlediği değerlendirme şartlarının tümünü sağlamaları istenmektedir. Örneğin; kişilerin geçmiş dönemdeki kredi ve kredi kartı ödemelerini düzenli yapmış olmaları, diğer bankalara olan kredi ödemelerini zamanında ve eksiksiz yapmış olmaları, kredi notlarının kötü olmaması gibi durumlar incelenir. Ayrıca ING Bank kredi başvurusu esnasında tüm belgelerin de eksiksiz getirilmesi istenir.

ING Bank Kredi Başvurusunda İstenen Belgeler

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olanlardan nüfus cüzdanları, sürücü belgesi ya da pasaportlarından birini, yabancı uyruklu kişilerin pasaport ile oturma izin belgelerini getirmeleri istenir. Bunlara ek olarak herkesin çalıştıklarını gösteren gelir durumu belgesini ve ikamet belgelerini getirmeleri istenir.

ING Bank kredi hesaplama işlemlerinde hem gelir durumu hem de kredi notu çok önem taşır. Gelir durumuna göre ödeme planları düzenlenir. Kredi notuna göre de faiz oranları uygulanır. Kredi notu kişilerin bankalar ve finans kuruluşlarıyla olan ilişkilerini gösterir. Kredi kullanan ve ödemelerini düzenli olarak yapanların kredi notları her zaman yüksektir. Bu doğrultuda da ING Bank kredi hesaplama işlemlerinde avantajlı imkanlar sağlanır.

Ancak ödemelerinde aksaklık yapan, eksik ödeme gerçekleştiren, kredi notu düşük olan, gelir durumu yetersiz olan kişiler da kredi hesaplama ING Bank faiz oranları farklı uygulanır.

ING Bank Kredi Hesaplama ve Faiz Oranları

ING Bank ihtiyaç kredisi ve faiz oranlarını inceleyelim. Kredi notu 1850 ve üzerinde olan kişiler için yüzde 1,49 oranında faiz uygulanır. Banka 1800 ile 1849 arasında kredi notuna sahip olan müşterileri için yüzde 1,54 oranında, 1750 ve 1799 arasında kredi notuna sahip olan müşterileri için ise yüzde 1,59 oranında faiz uygular.

ING Bank kredi hesaplama işlemlerinde vergiler, dosya masrafı ücretleri, sigortalar ve kredi türüne göre değişen ekspertiz ücreti, ipotek tesis ücretleri dahil edilir. Ekspertiz ücreti gayrimenkule göre, sigorta ödemeleri ise kişilere göre farklılık gösterir.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
64TakipçilerTakip Et
2,238TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Garanti BBVA Müşteri Danışmanı Alımı!

Banka, İstanbul'daki şubeleri için banka personel alımları yapacağını duyurarak açık pozisyonun Garanti BBVA Müşteri...

QNB Finansbank 45 İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alacak!

İlk Türk bankası olması ve yurtdışındaki piyasalar tarafından da kendisine duyulan güvenden dolayı her...

Asgari Ücret Zammında 4 Farklı Senaryo!

Asgari ücret zammıyla alakalı olarak bütün gözler 5 Haziran’a TÜİK tarafından açıklanacak olan enflasyon...

TEB Lise Mezunu Makam Şoförü Alımı Yapacak!

Türk Ekonomi Bankası TEB lise mezunu çok sayıda personel alımları yapıyor. Hem TEB hem de diğer banka personel alımları, banka iş ilanları, banka sınavları ve banka iş başvurularına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kuveyt Türk Çağrı Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Kuveyt Türk Katılım Bankası, İstanbul'un Anadolu yakasında Çağrı Merkezi Müdürlüğünde görevlendirmek için banka personel alımları yapacak.

TÜRK-İŞ Açıkladı: Açlık Sınırı 10 bin 362 TL Oldu!

TÜRK-İŞ tarafından açıklanan verilere göre 4 kişilik bir çekirdek ailenin aylık gıda masraflarını içeren...