Türkiye’nin en eski bankalarından biri olan QNB Finansbank,  sunduğu kredilerle müşterilerine her zaman destek olmaktadır. Anında, hızlı, hemen onaylanan kredi kampanyaları ile acil nakit ihtiyaçlarına yardımcı olan banka, ödemelerde de çeşitli kolaylıklar sağlamaktadır. QNB Finansbank kredi hesaplama işlemleri de kredi türü, kampanyası ve ödeme türlerine göre değişiklik göstermektedir.

Banka Kredi Hesaplama Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Banka kredi hesaplama işlemlerinde dikkat edilecek en önemli noktalardan biri her zaman kredi notudur. QNB Finansbank da müşterilerine finansman verirken kredi notuna çok fazla dikkat etmektedir. Kredi notu kişilerin banka ve finans kuruluşları ile olan ilişkilerini gösterir. Buna bağlı olarak da kişilerin kredi ödemelerini düzenli yapıp yapmayacakları, ödemelerin eksiksiz olup olmayacağı öncesinden belli olur.

Kredi notu düşük olan kişilere QNB Finansbank yüksek faiz oranları uygular. Yüksek faiz oranları uygulanması sonucunda da QNB Finansbank kredi hesaplama işlemleri değişiklik gösterir. Ek masraflar da değişikler olabilir, kişilerden ek teminatlar talep edilebilir.

QNB Finansbank Kredi Başvurusunda Bunlara Dikkat!

QNB Finansbank kredi başvurusu yapmadan önce o kredinin tüm şartlarını ayrıntılı incelemenizde fayda olacaktır. Eğer başvuru yapacağınız kredide sizden kefil talep ediliyorsa kefilinizi öncesinden mutlaka ayarlamalı, ek belgeler isteniyorsa tüm belgelerini eksiksiz tamamlamalısınız. Aksi halde kredi alma işlemleriniz yavaşlar ve bir o kadar da zorlaşır.

Öncesinde QNB Finansbank kredi hesaplama işlemlerine göz atmalısınız. Aylık ve yıllık maliyet oranları ile tüm kredi planını incelemelisiniz. Taksitlerinizi ödeyebiliyor olmanız gerekir. Akdi durumda yani taksit ödemelerini yapamazsınız idari takip süreçleri devreye girer ve bir sonraki kredi ve kredi kartı almanız çok zor hale gelir.

Eğer kredi notunuz düşükse yükseltmeye çalışın. Kredi notu düşük olduğunda yüksek faiz oranları uygulanır ve bu da aylık ve toplam ödeme tutarlarını yükseltir. Kredi notunu yükseltmek için tüm ödemelerini düzenli ve eksiksiz yapmanız gerekir

QNB Finansbank Kredi Hesaplama ve Faiz Oranları

QNB Finansbank kredi hesaplama ve başvuru öncesinde güncel kampanyalara göz atılmasında fayda vardır. Banka dönem dönem kampanyalar düzenler. Bu kampanyalarda uygulanan faiz oranları çok daha avantajlı, sunulan ödeme planı çeşitler çok daha fazla olur.

Örneğin; banka şuanda güncel olarak 30 bin TL’ye kadar anında başvuru yapılabilinen finansman sunar. Bu finansman için banka şubelerine gidilmesine gerek olmayıp, internetten, sms ile ya da mobil bankacılık üzerinden başvuru yapmak mümkündür. Ödeme planları kişiye özel olur. Faiz oranları ise yüzde 1,31’den başlar, kredi notuna göre değişir. 48 ay vadeli 5.000 TL kredi için aylık ödeme 150 TL olur. 25 TL dosya masrafı, kişiye göre değişen sigorta ödemesi tahsil edilir. QNB Finansbank kredi hesaplama işlemlerinde vergiler, dosya masrafları, sigortalar ve faizler dahil edilip, buna göre düzenleme yapılır.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.