Ana SayfaGündemGlobal Girişimcilik Kongresi'ne Akbank Desteği!

Global Girişimcilik Kongresi’ne Akbank Desteği!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

16-19 Nisan tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen ve uluslararası arenada Türkiye’nin girişimcilik kapasitesinin tanıtılması için önemli bir yer tutan Global Girişimcilik Kongresi’ne Akbank destek verdi.

Akbank, Global Girişimcilik Kongresi’ne destek verdi. Türkiye’nin ev sahipliğinde İstanbul’da düzenlenen, Türkiye’nin sahip olduğu girişimcilik gücünü ve potansiyelini uluslararası arenada sergileyebilmek için önemli bir fırsat sunan Global Girişimcilik Kongresi (Global Entrepreneurship Congress-GEC) 16-19 Nisan 2018 tarihleri arasında 170 farklı ülkeden katılım sağlayan 3.000 katılımcı ile İstanbul’da düzenlendi.

Düzenlenen etkinliğin girişimcilik eğitimi konusunu kapsayan bölümde Akbank, genç girişimcilik programı olan CaseCampus’le, KOBİ’ler için küçük MBA programı olarak tanımlanan Akbank Girişimci Geliştirme Programı ile Global Girişimcilik Kongresi’ndeki yerini aldı. Kongre sürecinde Akbank KOBİ Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, Müşteri Odaklı Modeller konusunda düzelenen panele katılım sağladı.

Türkiye’nin Genç Nüfusu Girişimcilik Potansiyelini Yükseltiyor

Panelde yaptığı konuşmada Türkiye’nin sahip olduğu girişimcilik potansiyelini ve girişimcilik ruhunun diğer ülkelere oranla yüksek olduğunu, bunun en önemli etki kaynaklarından bir tanesinin de büyük bir genç nüfusa sahip olunması olduğunu belirten Oğuz, 2014 yılında GEM araştırmasına göre Türkiye’de 3 yıllık süreçte girişimcilik faaliyeti göstermeyi hedefleyenlerin oranının yüzde 35 olduğunu belirtti.

2014 yılında Türkiye’deki 18-24 yaş aralığındaki genç girişimcilerinin yüzde 23 seviyesine yükseldiğini belirten Oğuz, bu rakamın 2017 yılı itibariyle daha da arttığını tahmin ettiklerini belirtti.

Fintech’ler İş Yapış Sürecini Kolaylaştırıyor

Akbank olarak Fintech’lerle çalışma yürütürken KOBİ’lerin hayatlarını ve iş yapış süreçlerini kolaylaştırmak, bu süreçleri azaltarak satış odaklı çalışmalara destek olmak adına çalışmalar yürüttüklerini belirten Oğuz, herhangi bir IT yatırımı yapılmadan kullanılabilecek birçok uygulamanın Fintech’ler tarafından sunulmaya başlandığını, bu uygulamaların hem yatırım maliyetlerini en aza indirgediğini, hem de işletmelerin sahip oldukları verimliliği yükseltme aşamasında yardımcı olduklarını belirtti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,217TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.