Global Girişimcilik Kongresi’ne Akbank Desteği!

0

16-19 Nisan tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen ve uluslararası arenada Türkiye’nin girişimcilik kapasitesinin tanıtılması için önemli bir yer tutan Global Girişimcilik Kongresi’ne Akbank destek verdi.

Akbank, Global Girişimcilik Kongresi’ne destek verdi. Türkiye’nin ev sahipliğinde İstanbul’da düzenlenen, Türkiye’nin sahip olduğu girişimcilik gücünü ve potansiyelini uluslararası arenada sergileyebilmek için önemli bir fırsat sunan Global Girişimcilik Kongresi (Global Entrepreneurship Congress-GEC) 16-19 Nisan 2018 tarihleri arasında 170 farklı ülkeden katılım sağlayan 3.000 katılımcı ile İstanbul’da düzenlendi.

Düzenlenen etkinliğin girişimcilik eğitimi konusunu kapsayan bölümde Akbank, genç girişimcilik programı olan CaseCampus’le, KOBİ’ler için küçük MBA programı olarak tanımlanan Akbank Girişimci Geliştirme Programı ile Global Girişimcilik Kongresi’ndeki yerini aldı. Kongre sürecinde Akbank KOBİ Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, Müşteri Odaklı Modeller konusunda düzelenen panele katılım sağladı.

Başlıklar

İlginizi Çekebilir:  Akbank İş İlanları: 2022 Ağustos (Lise ve Üniversite)

Türkiye’nin Genç Nüfusu Girişimcilik Potansiyelini Yükseltiyor

Panelde yaptığı konuşmada Türkiye’nin sahip olduğu girişimcilik potansiyelini ve girişimcilik ruhunun diğer ülkelere oranla yüksek olduğunu, bunun en önemli etki kaynaklarından bir tanesinin de büyük bir genç nüfusa sahip olunması olduğunu belirten Oğuz, 2014 yılında GEM araştırmasına göre Türkiye’de 3 yıllık süreçte girişimcilik faaliyeti göstermeyi hedefleyenlerin oranının yüzde 35 olduğunu belirtti.

2014 yılında Türkiye’deki 18-24 yaş aralığındaki genç girişimcilerinin yüzde 23 seviyesine yükseldiğini belirten Oğuz, bu rakamın 2017 yılı itibariyle daha da arttığını tahmin ettiklerini belirtti.

Fintech’ler İş Yapış Sürecini Kolaylaştırıyor

Akbank olarak Fintech’lerle çalışma yürütürken KOBİ’lerin hayatlarını ve iş yapış süreçlerini kolaylaştırmak, bu süreçleri azaltarak satış odaklı çalışmalara destek olmak adına çalışmalar yürüttüklerini belirten Oğuz, herhangi bir IT yatırımı yapılmadan kullanılabilecek birçok uygulamanın Fintech’ler tarafından sunulmaya başlandığını, bu uygulamaların hem yatırım maliyetlerini en aza indirgediğini, hem de işletmelerin sahip oldukları verimliliği yükseltme aşamasında yardımcı olduklarını belirtti.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.