Müşteri odaklı, kaliteli hizmet anlayışını benimseyerek bankacılık sektöründe faaliyette bulunan Halkbank, özellikle de kredi ve risk yönetiminde müşterilerinin her zaman yanında olmaktadır. Buna bağlı olarak da Halkbank kredi hesaplama ve faiz oranlarında değişiklikler olmaktadır.

Banka Kredi Hesaplama Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Halkbank kredi hesaplama işlemlerinde dikkat edilecek noktalardan biri hangi kredi türünde yararlanıldığıdır. Hem kişilere hem ihtiyaca hem de çeşitli kriterlere göre finansman kampanyaları düzenleyen banka, finansmanın türüne göre de şartları ve sunduğu avantajları değiştirmektedir.

Banka kredi hesaplamalarında masraflar maliyet oranlarını doğrudan etkilemektedir. Bununla birlikte de hesaplama işlemleri değişmektedir. Masrafsız kredi imkanları sağlayan banka, emeklilerden maaş müşterilerine, kamu çalışanlarından özel çalışanlara kadar kişiye özel finansmanlar sunmaktadır.

Aynı zamanda özel günlere göre de avantajı krediler sağlamaktadır. Örneğin; Emniyet görevlilerine özel masrafsız ihtiyaç kredisi sunulur. Bu kredide uygulanan faiz oranı yüzde 1,26 ile yüzde 1,32 olurken, faiz oranları masraflara göre değişir.

Halkbank Kredi Başvurusunda Bunlara Dikkat!

Halkbank kredi hesaplama işlemlerini yapmadan önce hangi krediden yararlanacağınıza karar vermenizde fayda vardır. Eğer ihtiyaçlarınız küçükse mini kredi kampanyasından, özel sektörde çalışıyorsanız özel sektör çalışanlarına özel kredi kampanyasından, bankanın maaş müşterisiyseniz de Halkbank’tan maaş alanlara özel kredi kampanyasından yararlanmanızda fayda vardır. Çünkü her kredide uygulanan faiz oranı ile sunulan avantajlar değişiklik gösterir. Buna göre de Halk Bankası kredi hesaplama işlemlerinde küçük farklılıklar olur.

Bir kampanyadan 50 bin TL’ye kadar kredi alabilirken, bir diğerinden 100 bin TL’ye kadar kredi alabilirsiniz. Birinde masrafları ödemek zorunda değilken, diğerinde ödemek zorunda kalabilir, sigorta yaptırabilirsiniz. Buna göre de ek masraflar, ek ödemeler doğar. Aylık ve yıllık maliyet oranları değişir. Halkbank kredi hesaplama, taksit ve geri ödenecek toplam tutarda da bir hayli farklılıklar olur

Halkbank Kredi Hesaplama ve Faiz Oranları!

Bankanın sunduğu kampanyalardan biri hızlı kredidir. Bununla kişiler 25 bin TL’ye kadar yüzde 1,35 faiz oranıyla banka şubesine gitmeden başvurusunu yapabilir, kredisini alabilir. Bu kampanya dahilinde 48 ay vadeli 10 bin TL alınırsa aylık taksit 301 TL’ye tekabül eder.

Bir diğer sunulan kampanya eğitim masraflarına özeldir. Kişiler 50 bin TL’ye kadar kredi alabilir. 48 Ay vadeli 10 bin TL eğitim kredisi için yüzde 1,29 faiz uygulanır ve aylık taksit 296 TL’ye tekabül eder. Yani bu iki kredi karşılaştırması yapıldığı zaman aylık 5 TL’lik ödeme farkı oluşur. Bu küçük bir rakam gibi görünse de Halk Bankası kredi hesaplama işlemlerinde ek masraflar da dahil olduğu zaman toplam ödenecek tutar çok fazla değişiklik göstermektedir.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.