Ana SayfaGündemO Bankanın Karı Yüzde 79 Düştü, 300 Kişiyi İşten Çıkardı!

O Bankanın Karı Yüzde 79 Düştü, 300 Kişiyi İşten Çıkardı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Almanya’nın hem ciro hem de işçi sayısı kapsamında en büyün bankalarından biri olan Deutsche Bank’ın düşen net karı sonrasında işten çıkarmalara başladı.

2018’in ilk çeyrek döneminde karı yüzde 79 oranında düşü gösteren banka, ABD’de bugün itibariyle yaklaşık olarak 300 bankacıyı işten çıkardı. Deutsche Bank’tan yapılan açıklamaya göre yarın da söz konusu bankacılara 100 daha yenisi eklenecek.

Öncesinde Sinyali Vermişti

Önceki dönemlerde banka yaptığı bir açıklamada Kurumsal ve Yatırım Bankacılığı alanını tekrardan şekillendirmek istediğini, ek maliyetlerini düşürmek için önlemler almak istediğini belirtmişti. Avrupa’ya daha fazla odaklanmak istediğini belirten banka, özellikle de kurumsal ve yatırım bankacılığı ile birlikte altyapı fonksiyonlarında, bu yılın geri kalan sürecinde iş gücünü önemli oranda azaltmayı, özellikle de ABD ve Asya’da tahvil satışları ile hisse senedi alım satım işlemlerini düşürmek istediğini belirtmişti.

Deutsche Bank’ın Beklentisi Karşılanmadı

Deutsche Bank’tan yapılan açıklamaya göre, 2018’in 1. Çeyrek döneminde 120 milyon Euro net kar elde etti. Bankanın beklentisi 376 milyon euroydu. Banka, geçen yılın aynı döneminde 575 milyon Euro tutarında net kar elde etmişti. Geçen yılla kıyaslama yapıldığı zaman bankanın karı yüzde 79 geriledi.

2018’in 1. Çeyrek döneminde net gelirler incelendiği zaman ise yüzde 5 oranında geriledi. Bu gerileme ile 7 milyar Euro net gelir elde edildi. Bu düşüşte etkili olan faktörler ise döviz kurundaki dalgalanmalar, avronun ABD doları karşısında değer kazanması, Kurumsal ve Yatırım Bankacılığında düşü gelirler olması.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...