Mülakat Heyecanıyla Başa Çıkmanın Yolları

Google Haberlere Abone Ol:

İş görüşmelerinin en büyük sıkıntısı hiç şüphesiz ki iş adaylarının heyecanlı olmasıdır. Evet oldukça zor ve heyecanlı bir durumdur. Hele ki hedeflediğiniz bir işyeri veya hedeflediğiniz bir pozisyon ise mülakat sizin için daha zorlayıcı olacaktır. Bu nedenle mülakatlara hazırlanırken alacağınız bazı küçük önlemler sizin heyecanınızı yenmeniz konusunda size yardımcı olacaktır.

Heyecanı Yenmek İçin Zaman Tanıyın: Erkenden Gidin

İnsanoğlu sıcakkanlıdır. Gittiği ortama bir süre sonra, ilk başta sevmese dahi ayak uydurabilir. Mülakatın yapılacağı yere girmeden yaşadığınız heyecan daha fazla olacaktır. Bu nedenle iş görüşme saatinden önce, görüşme yapılacak yere gitmek sizin heyecanınızı bastırma konusunda yardımcı olacaktır.

CV Hazırlarken Gerçekçi Olun

İş arayan bazı kişiler CV(özgeçmiş) hazırlarken gerçek bilgilerinin yanına dolu dolu olması için sadece kulak aşinası olduğu bilgileri de uzmanlık olarak ekleyerek CV kabartırlar. Unutmayın bu kabartılmış CV kariyer planlama aşamasında sizin için bir dönüm ya da kırılma noktası olabilir. Çünkü insan kaynakları tarafından CV’de verilen bilgiler ışığında sorular sorulur. Bilmediğiniz ve sadece kulak aşinası olduğunuz bir konu üzerinden soru sorulursa siz soruyu bilmediğiniz için kolaylıkla heyecan yapabilirsiniz.

İyimser Düşünün

Birçok kişi ya bu işi yapamazsam, bu iş bana göre mi diye sorular sorar. Siz bu işe başvuru yaparken maddi kaygılar amacı gütmeden başvuru yaptıysanız zaten sizin için biçilmiş kaftan tarzında bir iştir. Bu nedenle kendinize güvenmekten vazgeçmeyin. Unutmayın başarılı gördüğünüz kişiler bu yolları yürüye yürüye, yoldaki dikenlere takıla takıla ilerleyerek geldiler. Kimse kimseden üstün değildir. Emek x Zaman = Kazanç formülünü unutmayın.

Bu üç nokta sizin mülakatlarda heyecanınızı yenmeniz konusunda size kolaylık sağlayarak, bu konuda tecrübeli olmanız açısından da fayda sağlayacaktır.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...