Ana SayfaKariyerMülakatlarda En Çok Sorulan 3 Soru!

Mülakatlarda En Çok Sorulan 3 Soru!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Mülakatlarda en çok sorulan sorular için yanıt aramak, mülakat hazırlığı aşamasında oldukça önemlidir. Eğer bir mülakat daveti aldıysanız, mülakata hazırlanırken mutlaka sektörünüze göre mülakat sorularına göz atmanızı tavsiye ederiz.

Özellikle büyük ve kurumsal firmalar işe alım esnasında, küçük işletmeler ve esnaf düşüncesinden farklı olarak maksimize edilmiş kâr oranını hesap ederek işe alımları gerçekleştirir. Bu nedenle sizden alabilecekleri en yüksek verim ölçebilmek için sordukları kalıp sorular vardır. Kariyer planlama yaparken tercih ettiğiniz büyük firmaların mülakatlarına hazırlanırken size sorabileceği en popüler 3 soruyu tespit edip buna göre cevaplarınızı hazırlamanız sizin için faydalı olacaktır.

1: Bu İşi Yapabilir Misiniz?

İnsan Kaynakları uzmanları bu soruyu sorarken sizin şirket için katabileceğiniz verimi ölçerken aynı zamanda diğer adaylardan farklı yönlerinizi görmeyi, şirket içinde nasıl duracağınızı ya da lider özelliğiniz var mı yok mu onu tespit etmeye çalışırlar. Bu nedenle bu sorunun oldukça kısa net ve öz bir şekilde cevaplanması gerekir.

2: Bu İşi Severek Yapabilecek Misiniz?

Bu sorunun sorulma amacı sizin çalışma saatleri içerisinde nasıl performans göstereceğiniz ile alakalıdır. Evet yaparım, ederim tarzı cevaplar yerine bu işe neden başvurduğunuzu, bu iş ile ilgili kariyer planınızı, geleceğe yönelik nasıl yenilikler katabileceğinizi anlatarak bu konuda artı puan alabilirsiniz. Unutmayın işverenler sürekli bahaneler sunan, motivasyonu düşük biri ile çalışmak istemezler.

3: Sizinle Neden Çalışalım? Sizinle Çalışabilir Miyiz?

Bu soru sorulurken tek amaç, gerçekten başvuru yaptığınız iş ve pozisyon için uygun olup olmadığınızın kontrol edilmesidir. Bu iş için gerçekten maksimize edilmiş katkıyı sağlayabilecek mi? İş temposuna ayak uydurup işi adım veya adımlar ötesine taşıyıp taşıyamayacağı sorgulanmaktadır.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.