Ana SayfaGündemICBC Turkey'e Çin Vize Başvuru Ücretlerini Masrafsız Yatırılacak!

ICBC Turkey’e Çin Vize Başvuru Ücretlerini Masrafsız Yatırılacak!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Dünya’nın en büyük müşteri portföyüne sahip bankalarından bir tanesi olan ICBC’nin Türkiye iştiraki olan ICBC Turkey Bank, Çin Halk Cumhuriyeti’ne yapılan vize başvuruları için yatırılacak ücretleri kabul etmeye başlıyor.

ICBC tarafından yapılan açıklamaya göre, Türkiye ile Çin arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi ve iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi adına yapılan çalışmalara bir yenisi daha ekleniyor. ICBC Turkey Bank’ın bu konuda attığı adım ile birlikte Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçiliği ile yeni bir iş birliği anlaşmasına imza atıldı. Artık Çin Halk Cumhuriyeti’ne yapılan vize başvuruları için harç ödemeleri ICBC Turkey’e yatırılabilecek. Yapılan bu ödemeler için ICBC Turkey Bank herhangi bir masraf kesintisi yapmayacak.

İmzalar, Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği’nde gerçekleştirilen törende atıldı. Törene Çin Halk Cumhuriyeti Türkiye Ankara Büyükelçisi Yu Hongyang, ICBC Turkey Genel Müdürü Gao Xiangyang, ICBC Turkey Genel Müdür Vekili Chen Yubao, ICBC Turkey Perakende Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kadir Karakurum katılarak, konuşma yaptı.

Büyükelçi Emeği Geçenlere Teşekkür Etti

İmza töreninde konuşma yapan Büyükelçi Hongyang, ICBC’nin dünyanın en büyük bankası olma ünvanını koruduğunu, ICBC Turkey ile yapılan bu iş birliğinden son derece memnun olduklarını, projeye emeği geçen herkese teşekkür ettiğini, artık vize başvurularının daha hızlı bir hale geleceğine inandığını, büyükelçilik ile ICBC Turkey iş birliklerinin geliştirmeye devam edeceklerini belirtti.

2018 Yılı Çin’de Türkiye Turizm Yılı İlan Edildi!

Törende konuşma yapan ICBC Turkey CEO’su Xiangyang, vize başvuru ücretleri için yapılan iş birliğinden gurur duyduklarını, ICBC Turkey’in iki ülke arasındaki finansal anlamdaki iş birliği için önemli bir görev üstlendiğini belirtti. 2018 yılının Çin’de “Türkiye Turizm Yılı” ilan edildiğini belirten Xiangyang, Orta Koridor Projesi ve Kuşak ve Yol Projesi kapsamında atılan adımlar ile Türkiye ile Çin arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesinin hedeflendiğini belirtti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,212TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.