Ana SayfaEkonomiDefacto’nun Halka Arzında Geri Sayım!

Defacto’nun Halka Arzında Geri Sayım!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

Hazır giyim sektöründe faaliyet gösteren, Türkiye’nin en büyük markalarından olan Defacto halka arza hazırlanıyor. Halka arzda talepler 3 ile 4 Mayıs tarihlerinde toplanacak!

Defacto’da Halka Arz Heyecanı!

Defacto gerek yurtiçi gerek yurtdışı pazarında yüksek hızda büyümeye devam ederken, halka arza karar verdi ve artık halka arz için geri sayın başladı. Taleplerin toplanmasına sadece 2 gün kaldı. Halka arzda hisse fiyatları da belli oldu. Buna göre her bir pay 12 lira 50 kuruş ile 15 lira arasında satışa sunulacak. Şirketten yapılan açıklamaya göre halka arz ilave satışlarda dahil tüm payların yüzde 28,81’lik bölümü kapsayacak. Yılın halka arzında 68 milyon 500 adet pay yatırımcılara sunulacak.

Arzın Yüzde 1’i Şirket Çalışanlarına Tahsis Edildi

Hisse başına fiyat dikkate alındığında halka arzın büyüklüğü 2 milyar 870 milyon lira ile 3 milyar 450 milyon lira arasında değişecek. Bu kapsamda arz edilecek hisselerin yüzde birlik kısmı şirket personeline ayrıldı. Yurtiçindeki bireysel yatırımcılara ayrılan pay ise yüzde 9 olarak açıklandı. Yurtiçi kurumsal yatırımcının satın alabileceği pay ise yüzde 10 olarak duyuruldu. Kalan yüzde 80’lik kısım ise yurtdışından gelecek yatırımcı taleplerine tahsis edildi.

Defacto’nun halka arzına olan ilginin yüksek olması bekleniyor. Bu kapsamda kesin talepler alındıktan sonra ek payların arzı söz konusu olacak! Şirketten yapılan açıklamaya göre arzı gerçekleşen paylara 8.930.947 Liralık nominal değere sahip hisselerde eklenebilecek. Ek paylarda halka açılırsa, Defacto’nun halka arzı yüzde 29,81’e ulaşacak.

Arzda taleplerin toplanması ardından Defacto borsaya girecek. İşlemlerin başlaması için öngörülen tarih ise 11 Mayıs 2018 olarak ifade edildi.

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.