Ana SayfaGündemYGS Soruları!

YGS Soruları!
Y

-

Son bir kaç yıldır YGS’de çıkmış olan suallerin detaylı bir incelemesi yapıldığında, müfredatta var olan konular içerisinden sınavlarda ağırlığı en yüksek 10 ünite bu yazıda verilmiştir. Sınavlarda yüksek performans gösterebilmek isteyen tüm kişilerin kesinlikle bilmesi gereken bu konular:

Matematik Dersi: Sayılar (23 soru), Kombinasyon, Permütasyon, İstatistik ve Olasılık (3 soru)

Dil ve Anlatım Dersi :Cümle Bilgisi (9 soru), Paragraf Bilgisi (20 soru), Anlatım Bozuklukları ve İmla Kuralları (4 soru), Kelime Bilgisi (4 soru)

Sosyal Bilimler Dersi: Doğal Sistemler – Coğrafya (6 soru)

Fen Bilimleri Dersi: Bileşikler – Kimya (4 soru), Hücre, Organizma ve Metabolizma – Biyoloji (3 soru), Madde ve Özellikleri – Fizik (3 soru)

Yukarıdaki 10 ünitenin YGS finallerinde ki ortalama ağırlığı yaklaşık olarak %50.

Yani sınavda çıkan 160 sorudan 79’u bu konulardan çıkmaktadır. Bu nedenle sınavda iyi bir temel başarım için bu temel konuları bilmek yararınıza olacaktır. Dikkatleri çeken önemli bir hususta Türkçe sorularının neredeyse hepsini bu 4 ünitenin oluştuyor olması. Yorum becerilerinin ve okuduğunu anlamanın öne çıktığı bu sınavda şahısların iyi bir başarım göstermesi ise çok önemli bir noktadır. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol