4 Mayıs Cuma Altın Fiyatları Son Dakika! Gram Altın Kaç Lira? Çeyrek Altın Ne Kadar?

0

Altın ons fiyatındaki artış devam ediyor. Çeyrek altın, cumhuriyet altını, tam altın ve yarım altın fiyat artırdı. Gram altın ise güne yüzde 1,30’luk primle başladı. Peki, çeyrek altın bugün ne kadar oldu? Altının gram fiyatı ne kadar? İşte güncel altın fiyatları ve piyasa gelişmeleri…

Altın Fiyatları Yükselişe Hız Verdi!

Altın fiyatları dün öğleden sonra yükseliş yönlü grafiği artırdı. Enflasyon verilerinin açıklanması sonrasında yatırım aracı olarak kullanılan altın türlerinde ciddi oranlarda artışlar kaydedildi.

Gram Altın Fiyatı

Yatırım aracı ve son zamanlarda hediye içinde tercih edilen gram altın dün güne yatay başladı. Öğleden sonraysa yüzde 1,5 yakın bir değer artışı kaydederek, 177 liralık banda girdi. Altının gram fiyatı bugüne ise alış yönlü işlemlerde 178,31 liradan başladı. Satış fiyatı ise 178,33 liradan alıcı buldu.

Çeyrek Altın Ne Kadar?

“Altın kaç TL?”  diyen vatandaşlar çeyrek altın fiyatını görünce şok oldu. Dün güne 279 lira bandından başlayan çeyrek altın, bugüne 291,04 liralık satış fiyatıyla başladı. Çeyrek altının alış fiyatı ise serbest altın piyasası dahilinde 284,60 liraya yükseldi.

Yarım Altın Fiyatı

Yarım altın fiyatı diğer altın grupları gibi güne yükselen trendle başladı. Saat 08.38 itibariyle 582,07 liradan alıcı bulan yarım altın, alışta 567,43 liradan işlem görüyor.

Tam Altın Ne Kadar?

Tam altın fiyatı yüzde 1,88’lik artış sonrasında bin 160 liradan satışa sunuldu. Tam altınını yüksek fiyatlardan nakite döndürmek isteyenleri bekleyen fiyatsa bin 138 lira olarak gözlemlendi.

Reşat altını değerini gün açılışında yüzde 4,46 gibi yüksek bir oranda artırdı. Günün ilk satışlarını bin 217 liradan yapan Reşat altını, alışta bin 205 liraya yükseldi.

Cumhuriyet Altını Ne Kadar (4 Mayıs 2018)

Cumhuriyet altını fiyatını merak eden vatandaşlar dikkat! Cumhuriyet altını fiyatındaki gün bazlı değişim yüzde 1,63’lük artış oldu. Alış işlemlerine bin 173 liralık fiyat belirleyen serbest piyasa, satışlara ise bin 185 liradan başladı.