THY 500 Bin Liralık Unutulan Eşyayı Satışa Çıkarttı!

Google Haberlere Abone Ol:

Türk Hava Yolları, uçaklarda yolcular tarafından unutulan ve geri alınmayan 45 bin adet eşya ve bagajı satıyor.

45 Bin Adet Eşya ve Bagaj Satılacak

Türk Hava Yolları’nın uçakları ile seyahat eden yolcular tarafından unutulan ve bekleme süresi boyunca gelip alınmayan toplam 45 bin adet eşya ve bagaj ihale yoluyla satışa çıkartıldı. Uçakların kabininde unutulan ve satışa çıkartılan eşyaların KDV hariç toplam bedelinin 500 bin lira olduğu belirtilirken, bu bedelin altında gelen tekliflerin değerlendirmeye alınmayacağı yapılan bir açıklama ile bildirildi.

THY Kayıp Eşyaları 1 Yıl Bekletiyor

THY Kayıp Eşya Depoları yolcular tarafından uçakların içinde unutulan eşyalarla doldu. Her ay depolara binlerce eşya ve bagaj getiriliyor. Yolcular seyahat sırasındaki telaşlarından ve streslerinden dolayı pek çok eşya unutulabiliyor. Türk Hava Yolları tarafından unutulan eşya ve bagajlar seferlerden sonra toplanarak kayıp eşya ofisine teslim ediliyor. Bir süre kayıp eşya ofisinde bekletilen unutulanlar daha sonra depolara alınıyor. THY Kayıp Eşya Depolarında eşyaların bekletilme süresi ise 1 yıl olarak biliniyor. Bu süre bitiminden sonra eşyalar THY tarafından ihale yoluyla satışa çıkartılıyor.

Satış Bedelinin Altındaki Teklifler Kabul Edilmeyecek

THY bünyesindeki Bagaj Hizmetleri Yönetim Müdürlüğü’nün deposunda tutulan 2.242 adet bagaj, 2.740 adet bebek arabası, 265 adet tekerlekli sandalye, 38.295 adet değersiz eşya, 2.233 adet elektronik eşya kapalı zarf usulü ile teklif alınması şeklinde e – ihale yolu ile satılacak. Satılacak olan eşyaların toplam bedelinin KDV hariç 500 bin lira olarak belirlendiği açıklandı. Eşyaların geçici teminat bedeli de 15 bin lira olduğu bildirildi. Uçaklarda unutulan eşyaların satışı ile ilgili teklifler 14 Mayıs 2018 tarihine kadar kabul edilecek. Yapılan açıklamada belirlenen satış bedelinin altında gelen tekliflerin kabul edilmeyeceği de belirtildi.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...