Ana Sayfa Ekonomi İş Adamlarından Avrupalı Yatırımcılara Çağrı

İş Adamlarından Avrupalı Yatırımcılara Çağrı

-

 

Uluslararası Bankacılar Forumu IBF, Almanya’nın önde gelen finansal iletişim şirketlerinden Maleki Group tarafından düzenlenen Türk-Alman Yatırım Zirvesi Frankfurt’ta yapıldı. İstanbul’a iddialı iki yeni proje kazandırmaya hazırlanan Cathay Group’un sponsorluğunda gerçekleştirilen zirvede Avrupalı yatırımcılara, İstanbul’daki yatırım fırsatları anlatıldı.

“İstanbul’da geçen yıl 1.3 milyon konut satıldı. Bu tüm zamanların rekorudur. Kentsel dönüşüm artık bir hükümet değil bir devlet politikası oldu. Bu nedenle İstanbul yatırımcıları büyük fırsatlar sunuyor” diyen Cathay Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz, Avrupa’ya “Türkiye gayrimenkul sektöründe sürdürülebilir bir başarıya imza attı. Dünya metropolü İstanbul’daki değere inanan kazanır” çağrısı yaptı. IBF Başkan Yardımcısı Dr. Hermann Reuter’in, “AB’nin ve Almanya’nın Türkiye’ye, Türkiye’nin AB’ye ve Almanya’ya ihtiyacı var. Bugünkü zirvenin özü budur” sunuşuyla başlayan toplantıda, Frankfurt Başkonsolosu Mustafa Çelik, Türk-Alman ekonomik ilişkilerinin karşılıklı yatırımlarla güçlenmesi gerektiğini söyledi.

Zirvede konuşan TOKİ Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik, dünyada 2000’li yıllardan itibaren yavaşlayan inşaat sektörünün Türkiye’de aksine istikrarlı bir büyüme içinde olduğunu vurguladı. TOKİ’nin dev projelerinden ve işbirliği modellerinden söz eden Özçelik, 2015’te Türkiye’de inşaat harcamalarının 50 milyar doları bulduğunu, TOKİ’nin 2023 hedefinin 1.2 milyon konut olduğunu, bu yıl 60 bin nitelikli ve kaliteli konut ihalesi yapılacağını söyledi. 93 ülkeyle işbirliği yapan TOKİ’nin dev projeleri için yabancı ortaklarla çalışacağını kaydetti.

“KIRMIZI HALIYLA KARŞILARIM”
Zirveye katılan İstanbul Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, 762 bin kişilik nüfusuyla Frankfurt’tan büyük olan Küçükçekmece’nin kentsel dönüşüme öncülük ettiğini bildirdi. Karadeniz, “248 kilometrekarede 690 bin nüfuslu Frankfurt’a karşılık Küçükçekmece’de 762 bin kişi 38 kilometrekarelik alanda yaşıyor. Her metrekaremiz çok değerli. E5 ve E6’nın yani İstanbul’un en önemli iki ulaşım aksının ortasında bulunan Küçükçekmece, yerli ve yabancı yatırımcıların öncelikle tercih ettiği bir bölge. Yatırımcıları havaalanında kırmızı halıyla karşılayacak bir de belediye başkanı var. Belirlediğimiz 13 kentsel dönüşüm alanıyla ilgili bilgileri yatırımcılarla paylaşmaya hazırız” dedi.

BASIN EKSPRES, AVRUPA’DAKİ KENTSEL DÖNÜŞÜMÜN MERKEZİ OLACAK
Belediye Başkanı Karadeniz’in anlattığı Küçükçekmece’de büyük bir projeye imza atmaya hazırlanan Cathay Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz, bölgenin neden cazip olduğunu anlattı. Yılmaz, İstanbul’un gayrimenkul yatırımı için dünyadaki en doğru lokasyonlardan biri olduğunu söyledi. Kentsel dönüşümle ortaya çıkan fırsatlar yabancıların ilgisini çektiğini belirten Yılmaz, şöyle konuştu: “Sadece İstanbul değil, Avrupa’da birçok kentte dönüşüm var. Dinamik nüfus yapısı, demografik profiliyle gayrimenkul pazarını hızlandıran İstanbul önemli fırsatlar barındırıyor. Basın Ekspres bunlardan biri. Kentsel dönüşümün Avrupa’daki merkezi Basın Ekspres olacak. İstanbul’da daha önce Levent’te fabrika ve depoların bulunduğu şu anda ise en prestijli rezidans ve ofislerin otellerin yükseldiği Büyükdere Caddesi’nde gördüğümüz dönüşümün Basın Ekspres’te olmasını bekliyoruz. Şüphesiz İstanbul’un gayrimenkul yatırımı için cazip birçok bölgesi var. Bu bölgeler dünyada ‘iyi gelir’ kabul edilecek oranların üzerinde getiri sundukları için dünyanın her yerindeki gayrimenkul yatırımcılarının ilgisini çekiyor. Biz de buradaki yatırımcılara Türkiye’deki fırsatları anlatacağız.”
 

 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,857BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
34TakipçilerTakip Et
2,411TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler